RZESZÓW- JASIONKA: Chciał dostać się do Irlandii z podrobionym paszportem

i

Autor: Materiały prasowe/ BiOSG

RZESZÓW- JASIONKA: Chciał dostać się do Irlandii z podrobionym paszportem

2022-02-22 15:33

31-letni Palestyńczyk chciał dostać się do Irlandii z podrobionym paszportem. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki Rzeszów-Jasionka. Przy odprawie mężczyzna pokazał kartę pobytu wydawaną uchodźcom przez władze Grecji, oraz podrobiony hiszpański paszport.

Do zdarzenia doszło w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka, podczas odprawy pasażerów samolotu lecącego do irlandzkiego Dublina. To właśnie wtedy funkcjonariuszom Straży Granicznej mężczyzna przedstawił kartę pobytu wydawaną uchodźcom przez władze Grecji oraz hiszpański paszport, jak się później okazało, podrobiony.

CZYTAJ TAKŻE: Ropczyce: Ich lekkomyślność mogła skończyć się tragedią. O włos od ogromnego pożaru

Mężczyzna miał podrobiony paszport

- Hiszpański paszport spersonalizowany był na inne dane osobowe. Mundurowi szybko zlokalizowali 27-letniego obywatela Hiszpanii, rzeczywistego właściciela danych. Mężczyznę zatrzymano w jednym z hoteli w Rzeszowie. Jak ustalono, chwilę wcześniej przywiózł Palestyńczyka na lotnisko - informuje Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Poddali się też karze 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Tylko od początku roku- funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad 200, różnego typu, fałszywych dokumentów.

Pionierska operacja wykonana przez robota da Vinci

QUIZ. Czy poradziłbyś sobie w życiu na wsi? Mieszczuchy nie mają szans

Pytanie 1 z 8
Jak jest Twój wymarzony poranek?
Źródło: RZESZÓW- JASIONKA: Chciał dostać się do Irlandii z podrobionym paszportem