RZESZÓW: Można jeszcze zaczipować psa za darmo! Gdzie?

2020-12-15 8:24 wk
RZESZÓW: Można jeszcze zaczipować psa za darmo! Gdzie?
Autor: Pixabay.com

W Rzeszowie czipowanie psów przeprowadzają dwie lecznice, poza stolicą regionu zrobić to można również w Boguchwale i Jasionce. W okresie świąteczno-noworocznym może to pomóc w odnalezieniu zwierzaka, który uciekł, bo przestraszył huku fajerwerków.

Po co czipować psa?

Małe urządzenia, wszczepione zwierzęciu, są pomocne przede wszystkim w szybkim zidentyfikowaniu jego właściciela, jeśli pies np. zerwie się ze smyczy albo ucieknie przerażony hukiem fajerwerków. Jak informuje Katarzyna Pokrzywa z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt- To taki dowód osobisty naszego psa czy kota, z indywidualnym, zarejestrowanym w specjalnej internetowej bazie numerem zwierzaka oraz numerem telefonu właściciela. Dzięki temu jesteśmy w stanie dużo szybciej pomóc takiemu czworonogowi.

Akcja potrwa do końca roku i skierowana jest do mieszkańców Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego. Prowadzona jest jeszcze w Rzeszowie w dwóch lecznicach (na ul. Bulwarowej oraz Myśliwskiej), zaś poza miastem także w lecznicy w Jasionce oraz w Boguchwale.

Posłuchaj o treningu Jacobsona. Dowiedz się na czym polega. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Pies boi się fajerwerków. Co robić?

Jak co roku, mimo próśb obrońców zwierząt, nadal w okresie świąteczno-noworocznym słychać i widać fajerwerki. Te, dla wielu psów są czynnikiem stresogennym. Zwierzakowi pomóc można zarówno farmakologicznie, po konsultacji z lekarzem weterynarii, jak również sposobami „domowymi”.

Do tych drugich zaliczyć można np. zasłonięcie okien. Dzięki temu zmniejszy rozbłyski, które wiążą się ze sztucznymi ogniami. Warto będzie też nieco podgłośnić muzykę, by zagłuszyć z kolei huk wystrzałów. Można także przygotować zwierzakowi ciemną i w miarę cichą kryjówkę, która pozwoli najgorsze momenty przeczekać w bezpiecznym dla niego miejscu.

Poczuj magię nadchodzących świąt! Rzeszów już w świątecznej oprawie!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany