Rzeszów: Od marca rusza „mała retencja”. Miasto da pieniądze na oczko wodne?

i

Autor: Pixabay

Rzeszów: Od marca rusza „mała retencja”. Miasto da pieniądze na oczko wodne?

2022-02-23 16:22

Od 1 marca rusza program "mała retencja" i będzie można dostać kasę od rzeszowskiego ratusza. Dokładnie chodzi o 80-procentowy zwrot kosztów poniesionych przy budowie np. oczka wodnego. Jednak żeby starać się o pieniądze trzeba spełnić warunek. Jaki? Sprawdźcie sami!

Rzeszowianie będą mogli dostać kasę, która pozwoli kupić lub wykonać np. system zbiorników służących do gromadzenia i deszczówki. Warunek jest jeden. Zwrot jest możliwy jeśli taka budowla zostanie wykonana w sąsiedztwie domu jednorodzinnego, bliźniaczego bądź „szeregówki”.

- Chodzi o budowę ogrodów deszczowych lub montaż naziemnych i podziemnych zbiorników na deszczówkę, ale także o wykopanie oczka wodnego o pojemności minimum 500 litrów. Maksymalna wysokość dotacji na dofinansowanie kosztów takiej inwestycji wynosić będzie 80 %, ale nie więcej niż tysiąc zł – tłumaczy Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Chasydzi przylecieli na Jasionkę. Ich cel to odwiedzenie grobu cadyka Elimelecha w Leżajsku

Urzędnicy wyjaśnią co i jak

Jeśli macie jakiekolwiek pytania do urzędników z rzeszowskiego ratusza to już w najbliższy poniedziałek o 17:00, w rzeszowskim Urban Labie przy ul. 3-go Maja będzie spotkanie, na którym dowiecie się wszystkich szczegółów. Same wnioski możecie składać od 1 marca.

Tak powstają pączki na tłusty czwartek
Źródło: Rzeszów: Od marca rusza „mała retencja”. Miasto da pieniądze na oczko wodne?