Rzeszów: Pierwsze spotkanie Społecznej Rady Sportu. O czym będą decydować w mieście?

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów: Pierwsze spotkanie Społecznej Rady Sportu. O czym będą decydować w mieście?

2021-11-22 15:17

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w dzisiejszym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Jej pierwsze posiedzenie planowane jest na styczeń. Jakie ma być jej zadanie? Społecznicy, działacze, a także sportowcy mają wspólnie pomagać władzom miasta w rozwoju i promocji tej dziedziny życia.

Taka inicjatywa to pomysł prezydenta Rzeszowa, według którego kluczowa jest współpraca ze społecznością. Konrad Fijołek nie ukrywa, że liczy na aktywny udział sportowców w życiu miasta. Działania rady mają pomóc także w  aktywizacji dzieci, które w czasie epidemii są jeszcze bardziej narażone na brak ruchu, a czas spędzają w dużej mierze przed ekranem komputera.

– Pod względem infrastruktury Rzeszów nadrobił zaległości, teraz czas, aby tę nową infrastrukturę wykorzystać dla mieszkańców. Sport w każdej formie odgrywa tutaj kluczową rolę. A więc zadania rady będą niezwykle istotne. Spraw jest bardzo dużo, począwszy właśnie od infrastruktury, po fundusze na sport. I o tym prezydent nie powinien decydować sam, ale przy udziale ludzi, którzy najlepiej znają potrzeby. Będziemy z ich doświadczeń korzystać – mówi prezydent Rzeszowa.

Dlatego ostatnio w Urban Labie odbyło się pierwsze spotkanie dla osób, którym zależy na rozwoju sportu w wielu jego dziedzinach w Rzeszowie. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pierwszym, organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: SZOK! Płynął kraulem po przejściu dla pieszych. Pomylił basen z drogą [WIDEO]

Jakie będą następne kroki?

Społeczna Rada Sportu zostanie powołana przez prezydenta jeszcze w tym roku. Podczas pierwszego spotkania, uczestnicy podpisali deklaracje członkostwa w nowym organie. Następnie wybiorą spośród siebie zarząd, który będzie ich reprezentować. Działania rady mają pomóc także w aktywizacji dzieci.

- Musimy wspólnie zdiagnozować skalę problemu i zachęcać dzieci do ruchu, tworząc im ku temu warunki i okazje. Mam świadomość, że wspólnie jesteśmy w stanie to zrobić i wprowadzić Rzeszów do ekstraligi miast w tym aspekcie – przekonuje prezydent Konrad Fijołek.

Decyzje mają być jednak podejmowane przez całą radę, która ma się spotykać w pełnym składzie minimum dwa razy w roku. Częściej będzie się zbierał zarząd.

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko
Źródło: Rzeszów: Pierwsze spotkanie Społecznej Rady Sportu. O czym będą decydować w mieście?