RZESZÓW. Autobus Ciepła zakończył swoje kursy. Pewne jest, że wróci na ulice!

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów pomaga samotnym, potrzebującym i bezdomnym

2021-11-19 14:49

Każdy, kto zgłosi się do Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ul. Styki otrzyma gorący posiłek, czyste ubranie czy nocleg. Posiłki wydawane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 13. Zjeść coś ciepłego można także w Autobusie Ciepła, który po Rzeszowie kursuje od parkingu do parkingu i rozdaje ciepłe posiłki i herbatę. Pomocną dłoń do rzeszowian w potrzebie wyciąga także Stowarzyszenie „Zupełne Dobro”.

Każdą osoba potrzebująca, bezdomna, samotna może skorzystać z pomocy Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ulicy Jana Styki 21. Tu otrzymają posiłek, czyste ubrania, umyją się, będą mogły skorzystać z noclegowni lub schroniska. Przy ul. Jana Styki 21 działa również Kuchnia Albertyńska, która wydaje ciepłe posiłki codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów ma nowego rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

Rzeszów wspiera samotnych, potrzebujących i bezdomnych

Od 15 listopada 2021r. do 15 marca 2022 r., w każdy dzień roboczy rzeszowianie mogą liczyć na ciepłe posiłki i herbatę, które rozwozi i wydaje #AutobusCiepła, czyli mobilny punkt Kuchni Albertyńskiej. Punkty wydawania posiłków to:

- Parking przy ZTM ul. Trembeckiego 3 w godzinach: 10:30 – 11:30,

- Parking przy Kościele M. B. Różańcowej, ul. Orla 17 w godzinach: 11:50 – 12:50,

- Parking Podpromie w godzinach: 13:10 – 14:10,

- Park Papieski – parking od ulicy Armii Krajowej w godzinach: 14:30 – 15:30

Potrzebujących skorzystać mogą również z pomocy Stowarzyszenia „Zupełne Dobro”, które mieści się przy ulicy Ks. J. Sondeja 8 w Rzeszowie. W każdy poniedziałek wydawane są również ciepłe posiłki i gorąca herbata od godziny 19:00 na Placu Ofiar Getta w Rzeszowie.

MOPS w Rzeszowie zaprasza do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa medycznego i zgłaszania indywidualnych potrzeb pomocy. W każdy dzień roboczy tygodnia, służby socjalne Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Kochanowskiego 15, udzielają poradnictwa socjalnego dostosowanego do indywidualnej sytuacji osoby potrzebującej pomocy.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące pomocy osobom potrzebującym, bezdomnym można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 w Sekcji Pracowników Socjalnych do Spraw Pomocy Osobom Bezdomnym MOPS w Rzeszowie przy ulicy Kochanowskiego 15 osobiście lub pod numerem telefonu: 17 858 16 10, 17 858 16 11.

Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych rzeszowian
Źródło: Rzeszów pomaga samotnym, potrzebującym i bezdomnym