RZESZÓW. Przedszkolaki będą oddychały czystszym powietrzem

i

Autor: tolmacho

RZESZÓW. Przedszkolaki będą oddychały czystszym powietrzem

2021-11-12 16:41

Przedszkolaki z Rzeszowa będą oddychały czystym powietrzem, bez smogu, wirusów i bakterii. A to dzięki specjalnym oczyszczaczom powietrza, które mają trafić do placówek. Miasto Rzeszów chce kupić aż 165 urządzeń. Będą one zamontowane w przedszkolach i szkołach na terenie miasta.

Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola mają zostać wyposażone w oczyszczacze powietrza. Przetarg na zakup 165 takich urządzeń został właśnie ogłoszony. Władze miasta chcą, aby oczyszczacze usuwały z powietrza pyły PM 2,5 i PM 10, wirusy i bakterie, a także alergeny, kurz, roztocza i pleśń. Mają to być urządzenia mogące pracować bez przerwy, emitujące niski poziom hałasu i energooszczędne, gwarantujące minimum dwukrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu jednej godziny.

Uda się w tym roku?

- Na oferty od dostawców Urząd Miasta Rzeszowa czeka do 23 listopada. Umowę miasto chce podpisać najpóźniej 22 grudnia, a czas na dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń to 21 dni od daty podpisania zamówienia. O wyborze wykonawcy zadecyduje nie tylko cena urządzeń, ale także długość udzielanej na nie gwarancji i termin dostawy. Dostawca będzie musiał także przeszkolić z obsługi sprzętu przynajmniej jednego pracownika każdego przedszkola, w którym zostanie on zamontowany. W cenę dostawy mają zostać wliczone materiały eksploatacyjne, głównie filtry, na cały okres trwania gwarancji - informuje Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

Niewykluczone, że miasto zamówi więcej oczyszczaczy. Taką możliwość dają zapisy przetargowe, w przypadku oferty, która pozwoli na zakup dodatkowego sprzętu w ramach kwoty przeznaczonej na ten cel.

Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych rzeszowian
Źródło: RZESZÓW. Przedszkolaki będą oddychały czystszym powietrzem