RZESZÓW: Szkoła Podstawowa nr 21 do rozbudowy! Miasto wybrało firmę, która opracuje dokumentację projektową

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

RZESZÓW: Szkoła Podstawowa nr 21 do rozbudowy! Co się zmieni?

2022-02-04 14:58

Rzeszowski magistrat wybrał już firmę, która zajmie się zaprojektowaniem powiększenia budynku szkoły o nowe 3-kondygnacyjne skrzydło. Rozbudowana zostać ma także szkolna stołówka, powstać ma również pełnowymiarowa hala sportowa. Projekt rozbudowy ma być gotowy jeszcze tej jesieni, a przy planowaniu budżetu na kolejny rok okaże się, co dalej z rozbudową szkoły!

Ogłoszony przez miasto przetarg wygrała firma z Krakowa. Jej zadaniem będzie wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy budynku szkoły podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej 6. Miasto chce, by w powiększonym obiekcie pojawiło się nowe, trzykondygnacyjne skrzydło, w którym wybudowanych ma zostać m.in. 10 sal dydaktycznych, 2 świetlice, biblioteka wraz z czytelnią i pokój nauczycielski.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE. Więcej punktów wymazowych w regionie. Gdzie je znajdziecie? [LISTA]

Powstanie hala sportowa!

Drugim elementem planowanej przez miasto inwestycji w budynku szkoły przy ul. Miodowej ma być budowa pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem sportowym.

- W sali głównej będą boiska do gier zespołowych, będzie ona wyposażona także w system zasłon, które pozwolą na podzielenie sali na 4 mniejsze, niezależne miejsca do ćwiczeń. W sali będą trybuny dla ok. 100 osób. Ponadto w budynku znajdą się m.in. także pomieszczenie do jazdy na rolkach, sala do gimnastyki korekcyjnej i fitness, pomieszczenie na siłownię, 6 szatni z zapleczem sanitarnym. Trzecim elementem inwestycji zaś będzie rozbudowa stołówki szkolnej - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Projekt rozbudowy szkoły ma być gotowy jeszcze tej jesieni. Wtedy też, przy projektowaniu miejskiego budżetu na przyszły rok, zapaść mają decyzje dotyczące dalszych kroków rozbudowy szkoły nr 21.

Viki Gabor robi napad na serce. Odwiedziliśmy ją na planie klipu!

QUIZ. Karnawałowy quiz muzyczny. Mega hity, ale pytania mogą mocno cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Skąd pochodzi zespół Boney M?
Źródło: RZESZÓW: Szkoła Podstawowa nr 21 do rozbudowy! Co się zmieni?