Blisko 800 drzew zasadzono w Rzeszowie tej jesieni

i

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW: Tej jesieni w mieście przybyło blisko 800 drzew!

2021-12-03 15:00

Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew w Rzeszowie. W różnych punktach miasta posadzonych zostało w sumie blisko 800 drzew – m.in. lip drobnolistnych, dębów szypułkowych, grabów pospolitych. Gdzie dokładnie posadzono nowe drzewa?

Część drzew została posadzona przez rzeszowski Zarząd Zieleni w ramach nasadzeń zastępczych. I tak, w listopadzie posadzono w sumie 480 drzew liściastych, 136 drzew iglastych, 591 krzewów oraz pnącza i trawy ozdobne. Sadzone były głównie gatunki drzew rodzinnych, takie jak np. lipy drobnolistne, klony pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite czy brzozy brodawkowate.

CZYTAJ TAKŻE: Magiczna zima w Rzeszowie już od soboty. Co będzie się działo? [PROGRAM]

Gdzie zasadzone nowe drzewa?

Nowe drzewa, krzewy i trawy ozdobne pojawiły się m.in. na al. I Armii Wojska Polskiego, al. Witosa, ul. Krzyżanowskiego, w rejonie ulic Obrońców Poczty Gdańskiej i Grabskiego, w Parku Papieskim, na pl. Ofiar Getta i parku na osiedlu Kmity. Wszystkie drzewa zaopatrzone zostały w systemy nawadniająco-napowietrzające, a posadzone rośliny objęte zostały przez wykonawcę 3-letnią pielęgnacją i gwarancją.

Oprócz tego Zarząd Zieleni Miejskiej w listopadzie posadził dodatkowo 179 wysokich drzew. Pieniądze na zakup i posadzenie tych drzew (wysokość 4-4,5 metra, średnica pnia 30-45 cm) zostały zarezerwowane w budżecie miasta na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, niedługo po wyborach.

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy
Źródło: RZESZÓW: Tej jesieni w mieście przybyło blisko 800 drzew!