RZESZÓW:  Trwa głosowanie do RBO 2022! Oddanych zostało już niemal 10 tysięcy głosów

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Trwa głosowanie do RBO 2022! Oddanych zostało już niemal 10 tysięcy głosów

2021-09-23 14:04

Głosy na zaproponowane do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego projekty mieszkańcy oddawać mogą do 8 października. Każdy rzeszowianin może oddać łącznie 3 głosy, po jednym w każdej z trzech kategorii.

Zadań, które przeszły przez „sito” komisji i są możliwe do realizacji, jest łącznie w trzech kategoriach ponad 100. Przypomnijmy- pierwsza dotyczy propozycji ogólnomiejskich, druga osiedlowych, a trzecia organizacji imprez charakterze prospołecznym czy sportowym.

Na przyszły rok w miejskiej kasie na wygrane zadania zarezerwowana jest kwota 8,2 mln zł. Ponad połowa środków przeznaczona będzie na zadania ogólnomiejskie, np. budowę czy modernizację ogólnomiejskiej infrastruktury, blisko 3,3 mln zł na projekty osiedlowe, zaś 820 tysięcy złotych na działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Głos na określony projekt można oddać na dwa sposoby. Elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej rbo.erzeszow.pl bądź w formie papierowej w siedmiu wyznaczonych punktach : w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta ul. Rynek 1, w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta przy ul. Kopernika 15 i Okrzei 1 oraz w Punktach Obsługi Mieszkańców znajdujących się w Galerii Handlowej Nowy Świat, Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall, Centrum Handlowym Plaza Rzeszów oraz Galerii Rzeszów- przypomina Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Listę wygranych w głosowaniu projektów ma być znana najpóźniej 15-go października.

Kawa inaczej - alternatywne metody parzenia
Centrum Minecraft w Rzeszowie już otwarte!

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Źródło: RZESZÓW: Trwa głosowanie do RBO 2022! Oddanych zostało już niemal 10 tysięcy głosów