Złodziej z Żor okradł Ukraińców

i

Autor: Policja

RZESZÓW. Ukradł rynny z Muzeum Okręgowego. 27-latkowi grozi więzienie

2022-03-23 14:39

Mężczyzna kradł miedziane rynny fragmentami, a później sprzedawał je na złomie. Wartość skradzionego łupu oszacowano na ponad 4 tysiące złotych. 27-letni złodziej jest już w rękach policji. Przyznał się do kradzieży, a ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu, zajmowali się sprawą kradzieży miedzianych rynien z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. - W marcu, w ciągu 7 dni, nieznany wówczas sprawca trzykrotnie z budynku muzeum, kradł fragmenty miedzianych rynien. Ostatnia kradzież miała miejsce w miniony wtorek - informują rzeszowscy mundurowi. Policjanci wytypowali złodzieja. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Rzeszowa. W minioną środę, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, trafił on do policyjnego aresztu.

CZYTAJ TAKŻE: Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 71-letniej Ukrainki

Rynny sprzedawał na złomie

Jak się okazało, mężczyzna kradł miedziane rynny fragmentami, a później sprzedawał je na złomie. Wartość skradzionego łupu oszacowano na ponad 4 tysiące złotych. 27-letni złodziej jest już w rękach policji. - Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy, jednak odmówił składania wyjaśnień. Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży - informują policjanci z Rzeszowa. Teraz 27-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Kolejki po PESEL w Rzeszowie
Źródło: RZESZÓW. Ukradł rynny z Muzeum Okręgowego. 27-latkowi grozi więzienie