Jak wyglądał Rzeszów w latach 90. z lotu ptaka? Poznasz te miejsca? [WIDEO]

2020-12-14 11:27 Sylwia Indycka-Rosół
Rzeszów w latach 90. z lotu ptaka. Poznasz te miejsca?
Autor: YouTube, screen

Rzeszów to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Od lat 90. sporo się tu zmieniło. Pojawiło się wiele ulic i budynków, w tym całe mnóstwo tych mieszkalnych - od szeregówek po wieżowce. Krótko mówiąc - stolicę Podkarpacia trudno poznać na zdjęciach sprzed lat, nawet kilku. W sieci można znaleźć też imponujące filmy. Poznasz Rzeszów z lat 90. z lotu ptaka? Mozna przecierać oczy ze zdumienia!

Rzeszów jest jednym z tych miast, które potrafią zmieniać się w bardzo szybkim tempie. Co roku przybywa tu nowych budynków - tych mieszkalnych, ale i przestrzeni biurowych. Nie brakuje też nowych inwestycji drogowych, czy tych związanych z miejską zielenią. Są miejsca, które przeobraziły się tam mocno, że na fotografiach sprzed 10 lat trudno je rozpoznać.

Sporo w stolicy Podkarpacia działo się też w latach 90. Wiele osób darzy te czasy szczególnym sentymentem. To momenty, w który w polskich miastach dało się czuć powiew zagranicy. Do tego wyrastało coraz więcej bloków, a po ulicach jeździło coraz więcej samochodów.

Na kanale YouTube Rzeszów - moje miasto można zobaczyć sporo filmików pokazujących Rzeszów w latach 90. właśnie, ale z perspektywy, jak na tamte czasy, dość nietypowej, bo z lotu ptaka. Można zobaczyć między innymi rzeszowski zalew z mnóstwem terenów zielonych, centrum bez okrągłej kładki dla pieszych, czy osiedle Nowe Miasto w pełnym rozkwicie.

Poznalibyście wszystkie te miejsca? Sami sprawdźcie.

Zobacz też, jak dawniej wyglądały okolice dworca w Rzeszowie:

I jak wyglądało wnętrze dawnego Hotelu Rzeszów:

A tak rzeszowianie spędzali dawniej swój wolny czas: 

Posłuchaj o maśle. Dowiedz się, czy jest zdrowe. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Rzeszów: Takiego rozwiązania nie ma nigdzie na świecie. Nad miastem będzie latać rój dronów