RZESZÓW. W rejonie Lisiej Góry powstanie integracyjny plac zabaw

2021-09-06 13:38 af A.I
RZESZÓW. W rejonie Lisiej Góry powstanie integracyjny plac zabaw
Autor: Facebook/Rzeszów Stolica Innowacji

Huśtawki, karuzele, piaskownica i trampolina. A to wszystko z myślą o niepełnosprawnych dzieciach. Integracyjny plac zabaw jeszcze w listopadzie pojawić ma się w rejonie Lisiej Góry w Rzeszowie w sąsiedztwie już istniejącego. To tam znajduje się jedna z dłuższych tyrolek dziecięcych w mieście. Teraz czas na kolejne atrakcje.

Plac wyposażony będzie m.in. w trampoliny, hulajnogi i piaskownice dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi. Inwestycja kosztować będzie prawie pół miliona zł. Nowy rzeszowski integracyjny plac zabaw powstanie przy Lisiej Górze. Inwestycja zajmie teren sąsiadujący z istniejącym już od kilku lat bardzo popularnym placem zabaw dla dzieci. Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania został właśnie rozstrzygnięty. Wykonawcą będzie firma z Jasienicy Rosielnej. Integracyjny plac zabaw będzie gotowy w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

CZYTAJ TAKŻE: Powrót upałów we wrześniu. Zrobi się gorąco! Gdzie będzie najcieplej?

Co powstanie?

Na nowym placu znajdą się 23 urządzenia zabawowe. Wśród nich będą m.in. huśtawki, trampolina dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi, karuzela integracyjna, tablice aktywności, labirynt. Będą także żagle chroniące od słońca oraz elementy malej architektury – m.in. ławki. Pierwszy rzeszowski plac zabaw dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych powstał przy ul. Wyspiańskiego w ubiegłym roku.

W Rzeszowie pacjentów po osseointegracji stawiają na nogi
Źródło: RZESZÓW. W rejonie Lisiej Góry powstanie integracyjny plac zabaw
Nasi Partnerzy polecają