RZESZÓW: Waldemar Kotula rezygnuje z wyborów na prezydenta. Kogo poprze?

2021-04-14 13:51 a.z. A.I
Pilne
Autor: ESKA Pilne

Stało się. Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina nie weźmie udziału w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Ten, już oficjalnie, zrezygnował z wyścigu o najważniejszy urząd w mieście i w zbliżających się wyborach poprze Marcina Warchoła. Kotula swoją decyzję tłumaczy tym, że wiceminister sprawiedliwości ma większe szanse na ich wygranie, a postulaty obu kandydatów nie za bardzo się różnią

Kotula poinformował o tym na wspólnej z Warchołem konferencji prasowej. Obecni byli na niej także wicemarszałek woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek z Porozumienia oraz były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

"Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł" – powiedział radny Kotula.

Dzieci Wałęsy walczą ze sobą w sądzie. Czy Sławomir W. zostanie przymusowo umieszczony w ośrodku odwykowym?

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

W wyborach na prezydenta miast kandydują jeszcze popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski, który w poniedziałek także poparł kandydaturę Marcina Warchoła na tę funkcję.

O tym, jak ważna jest profilaktyka raka piersi mówi dr Hanna Symonowicz - koordynator Oddziału Onkologii i Chemioterapii SW w Koszalinie
Źródło: RZESZÓW: Waldemar Kotula rezygnuje z wyborów na prezydenta. Kogo poprze?
Nasi Partnerzy polecają