Rzeszów

i

Autor: max_gloin/Pixabay.com Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022: Ponad 8 mln zł do wydania! Od 5-go lipca mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Już można zgłaszać pomysły!

2021-07-12 14:00

Można już zgłaszać pomysły zadań do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Jak czytamy na portalu Rzeszowa - miasto zabezpieczyło na ten cel 8 200 000 zł. Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: zadania z zakresu budowy, modernizacji lub remontu infrastruktury miejskiej, osiedlowej oraz działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Przypominamy, że już od tygodnia można zgłaszać pomysły na RBO 2022. Wysokość środków przeznaczonych na poszczególne kategorie projektów Rzeszowskiego Budzętu Obywatelskiego to: 4,1 mln zł na projekty z zakresu budowy, modernizacji lub remontu infrastruktury miejskiej, 3,28 mln z zakresu budowy, modernizacji lub remontu infrastruktury osiedlowej, a także 820 tysięcy złotych na projekty obejmujące działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, czy sportowym. Jak wygląda harmonogram kolejnej edycji RBO?

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Jak spędzić lato w mieście? Na przykład z Wakacyjną Akademią Smyka!

Harmonogram RBO 2022

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły od 5 do 23 lipca. Potem zostanie przeprowadzona weryfikacja. Ta potrwa do od 26 lipca do 20 sierpnia. Następnie zostanie przygotowana lista projektów, które zostały dopuszczone do głosowania – ogłoszenie jej planowane jest na 23 sierpnia. Jeżeli komuś dany pomysł nie przypadnie do gustu i będzie chciał złożyć skargę to na to, będzie czas do 30 sierpnia. Od 10 września do 8 października odbędzie się głosowanie. Informacja o projektach, które zostaną zrealizowane w 2022 roku zostanie podana od 14 do 15 października.

Aleksander Śliwka: Bardzo cieszę się, że kibice wrócili na trybuny

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Już można zgłaszać pomysły!