Rzeszów. Są pieniądze w budżecie, teraz czas na rozbudowę. Mowa o ulicy Spacerowej

i

Autor: pixabay

Są pieniądze w budżecie, teraz czas na rozbudowę ulicy Spacerowej

2021-05-25 16:11

Ulica Spacerowa w Rzeszowie zostanie rozbudowana. Radni zarezerwowali już w budżecie miejskim 200 tys. złotych na ten cel. I tak, Spacerowa ma być rozbudowana od budynku nr 24 w kierunku Zelwerowicza. To odcinek mający około 650 metrów. Aktualnie częściowo nie ma na nim w ogóle asfaltu. Dlatego ten zostanie tam położony. Oprócz tego droga ma być poszerzona, powstaną nowe chodniki i oświetlenie.

Na majowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni przyjęli uchwałę dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy Spacerowej na Zalesiu. Zarezerwowali na ten cel w miejskim budżecie 200 tys. złotych. Dokumentacja ma dotyczyć rozbudowy ulicy od budynku nr 24 w kierunku ulicy Zelwerowicza na długości ok. 650 metrów.

- To jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam położony. Dzięki temu z ulicy Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ulicy Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy – mówi p.o. prezydenta Marek Bajdak.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Robot da Vinci leczy pierwszych pacjentów z Podkarpacia

Co się zmieni na ulicy Spacerowej?

Zgodnie z planem część ulicy Spacerowej zostanie poszerzona - tam, gdzie jest to możliwe, do 6 metrów, a tam gdzie nie ma takiej możliwości planowane jest poszerzenie do 5 metrów. Dodatkowo w ramach inwestycji ma powstać również chodnik lub ścieżka pieszo-rowerowa. W planach jest także budowa oświetlenia, na którym zależy mieszkańcom ulicy Spacerowej.

- To, jakie dokładnie rozwiązania na ulicy Spacerowej zostaną przyjęte, zostanie ustalone w trakcie procesu projektowania. Przygotowujemy już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie – zapewnia Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Źródło: Są pieniądze w budżecie, teraz czas na rozbudowę ulicy Spacerowej