Samolot LOT-u w barwach Podkarpacia zabrał podróżnych do Wenecji [ZDJĘCIA]

2022-08-09 15:01 Kinga Dereniowska

Na ciekawą formę promocji zdecydowało się Województwo Podkarpackie. Swoimi barwami postanowiło okleić cały samolot. Okazję do podróży zielono-niebieskim samolotem mieli już podróżujący z Rzeszowa do Wenecji.

Samolot w barwach województwa podkarpackiego poleciał w niedzielę do Wenecji.

- Atrakcyjne włoskie połączenie do 18 września będzie realizowane przez LOT Polish Airlines. Opaleni podróżni, wracający znad Adriatyku, chwalili nowy kierunek z naszego lotniska – relacjonuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Z Rzeszowa do Wenecji raz w tygodniu

Loty z Rzeszowa do Wenecji odbywają się raz w tygodniu, w niedziele samolotami Bombardier Q400, zabierającymi na pokład 78 pasażerów. Podróż z Jasionki na lotnisko im. Marca Polo trwa około dwóch godzin. Samoloty wylatują z Rzeszowa o godz. 6.55, dolatują o godz. 8.50. Z kolei start z włoskiego lotniska planowany jest o godz. 9.25, a przylot do stolicy Podkarpacia o godz. 11.25. 

Ostatnie chwile samolotów LOT

Jak informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, niewielkie samoloty jeszcze tylko do końca roku będą latać w barwach LOT-u. Potem mają zostać wymienione. 

W Lesznie lotnisko koszą... owce