Sanok: Wybił szybę w drzwiach i groził kobiecie. Grozi mu 5 lat!

i

Autor: KPP Sanok

Sanok: Wybił szybę w drzwiach i groził kobiecie. Grozi mu 5 lat!

2021-11-18 14:26

Odpowiedzialności karnej nie uniknie mężczyzna podejrzany o wybicie szyby w drzwiach wejściowych do jednego ze sklepów w Sanoku. 42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego odpowie także za kierowanie gróźb karalnych wobec kobiety. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W jednym ze sklepów w Sanoku nieznany sprawca wybił szybę w drzwiach wejściowych. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol, który w niedługim czasie po wezwaniu, zatrzymał sprawcę. Okazał się nim 42-letni letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Sanoku. Od mężczyzny czuć było alkohol. 42-latek nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. Został zatrzymany i osadzany w policyjnym areszcie. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę około 700 złotych. Ale to nie jedyne problemy zatrzymanego mężczyzny.

CZYTAJ TAKŻE: Mielec: Nie zatrzymał się do kontroli. Jechał kradzionym samochodem

Groził kobiecie

Mężczyzna w tym samym dniu, na terenie Sanoka miał grozić kobiecie, która zwróciła mu uwagę na to jak opiekuje się swoim psem.

- Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora, 42-latek został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania do pokrzywdzonej – informuje sanocka policja.

Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Pożar na A4
Źródło: Sanok: Wybił szybę w drzwiach i groził kobiecie. Grozi mu 5 lat!