„Save the City”. Rzeszów jako pierwsze miasto w Polsce z grą miejską stworzoną w technologii rozszerzonej rzeczywistości!

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Rzeszów

„Save the City”. Rzeszów jako pierwsze miasto w Polsce z grą miejską stworzoną w technologii rozszerzonej rzeczywistości!

2021-07-09 11:12

Gra dostępna będzie już od 14-go lipca. Zadaniem graczy będzie zniszczenie Horusa i przywrócenie normalności w mieście. Tego dokonać można poprzez rozwiązywanie zadań zlokalizowanych m.in przy Fontannie Multimedialnej, Pomniku Tadeusza Nalepy czy rzece Wisłok.

Rozszerzona rzeczywistość, czyli augmented reality (AR), to nic innego, jak (w wielkim uproszczeniu) nanoszenie na realną rzeczywistość elementów gry poprzez ekran telefonu komórkowego. Na podobnym systemie opierała się gra w łapanie Pokemonów.

W przypadku Rzeszowa gracz będzie miał do rozwiązania zadania, rozlokowane w różnych punktach miasta. Ich celem jest przywrócenie normalności i zniszczenie Horusa, czyli systemu, kótry dąży do całkowitej kontroli nad mieszkańcami. Jak tłumacza urzędnicy- Narzędziem nadzoru jest skomplikowany system oceniania i przyznawania punktów mieszkańcom. W świecie Horusa każdy obywatel sprowadza się do danych i statystyk oraz ogólnej oceny przydatności społecznej. Jeżeli według systemu nie jesteś “dobrym” obywatelem to nie należy Ci się możliwość skorzystania np. z urlopu w pracy, wzięcia kredytu albo skazany jesteś na mieszkanie w gorszych dzielnicach.

Poza rozwiązywaniem zadań, w trakcie zabawy gracze poznają także charakterystyczne elementy miejskiej infrastruktury takie, jak pomnik Tadeusza Kościuszki czy plan Wiedemanna. Dzięki wsparciu, m.in. Miasta Rzeszowa, gra dostępna będzie dla mieszkańców za darmo przez rok.

Drogowskazy: o przyjaźni i przyjaciołach. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: „Save the City”. Rzeszów jako pierwsze miasto w Polsce z grą miejską stworzoną w technologii rozszerzonej rzeczywistości!