Seniorzy z Rzeszowa dostali prezent na dzień babci  i dziadka. ŚDS „Niezapominajka” oficjalnie otwarty

i

Autor: Adam Lampart UM Rzeszów

Seniorzy z Rzeszowa dostali prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. ŚDS „Niezapominajka” oficjalnie otwarty

2022-01-21 15:42

Seniorzy z Rzeszowa dostali prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. To bardzo potrzebny i ważny prezent. Mowa o Środowiskowym Domu Samopomocy „Niezapominajka” przy ul. Litewskiej. To miejsce stworzone z myślą o osobach starszych z chorobą Alzheimera, demencją i otępieniem.

Jest przeznaczony dla osób z chorobą Alzheimera, demencją i otępieniem, zaburzeniami pamięci i innymi przewlekłymi zaburzeniami czynności psychicznych. To pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie, z której usług rzeszowianie skorzystają w ramach pobytu dziennego. Pobyt jest tutaj bezpłatny, po stronie opiekuna uczestnika zajęć pozostaje tylko jego dowóz na miejsce.

- Czasami ci, na których bardzo nam zależy, których kochamy potrzebują fachowej opieki. Najlepiej, kiedy ta opieka jest połączona z domową atmosferą. W godzinach pracy, naszych bliskich można przywozić do takiego domu i być pewnym, że jest im tu dobrze i spędzają czas z innymi ludźmi, a nie samotnie w domu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Ferie 2022 w Rzeszowie: Co robić w mieście? Propozycje mają m.in. WiMBP oraz Rzeszowski Dom Kultury!

W tym ośrodku podopieczni mają się czuć jak w domu

Ośrodek prowadzi treningi funkcjonowania w codziennym życiu, grupowe i indywidualne zajęcia aktywizujące, terapie ruchową i zajęcia usprawniające, terapię zajęciową. Podopieczni mają także czas wolny, mogą zjeść na miejscu ciepły posiłek przygotowany w ramach treningu kulinarnego.

- Głównym celem działalności SDŚ jest kompleksowa opieka i terapia zmierzająca do jak najdłuższego utrzymania sprawności intelektualnej i fizycznej osób z zaburzeniami funkcji poznawczych. To, co bardzo ważne tutaj wszyscy podopieczni mogą się socjalizować wspólnie spędzając czas – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Źródło: Seniorzy z Rzeszowa dostali prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. ŚDS „Niezapominajka” oficjalnie otwarty