Będąc pod wpływem alkoholu wiozła ze sobą dwójkę małych dzieci! Pojechała kupić telefon

i

Autor: Materiały prasowe/ KMP Tarnobrzeg

Skrajna nieodpowiedzialność! Pijana matka wiozła dwójkę małych dzieci w aucie z przebitą oponą

2022-02-23 15:11

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 24-letnia matka. Mundurowi z Tarnobrzega dostali informację, że drogą wojewódzką nr 781 relacji Stalowa Wola – Tarnobrzeg, całą szerokością drogi jedzie osobówka z przebitą oponą i licznymi uszkodzeniami. Na parkingu w Jamnicy policjanci znaleźli pijaną kobietę, która kierowała autem.

Do sytuacji doszło w poniedziałek po godzinie 14. To właśnie wtedy miejscowa policja dostała informację, że drogą wojewódzką nr 781 relacji Stalowa Wola-Tarnobrzeg porusza się samochód, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Auto jechało całą szerokością drogi, miało przebitą opnę i liczne uszkodzenia.

Policjanci znaleźli pijaną matkę na parkingu

Opisany prze świadka pojazd mundurowi zastali na parkingu w Jamnicy, w gminie Grębów. Za jego kierownicą siedziała młoda kobieta, od której wyczuwalna była woń alkoholu. Na tylnej kanapie zaś - w fotelikach spało dwoje małych dzieci. Kobieta miała bełkotliwą mowę, potwierdziła jednak policjantom, że kilka godzin wcześniej piła alkohol.

Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że 24-latka jechała do Stalowej Woli kupić telefon komórkowy. Na zakupy zabrała półtoraroczną córkę i 3-letniego syna. Po drodze uszkodziła samochód i oponę, na szczęście nikt nie ucierpiał podczas jazdy. Policjanci ustalili też, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. - 24-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Badanie na miejscu zdarzenia, wykazało w jej organizmie 1,55 promila alkoholu - mówi Anna Klee-Bylica z podkarpackiej policji.

CZYTAJ TAKŻE: Śmierć funkcjonariuszki w zakładzie karnym. "Z tak brutalnym zdarzeniem nigdy nie mieliśmy do czynienia"

Nieodpowiedzialną matką zajmie się sąd

Dzieci trafiły pod opiekę rodziny, sprawą zaś zajmie się sąd rodzinny, który oceni czy swoim zachowaniem kobieta naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to nawet do 5 lat więzienia.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie zasady "Piłeś? – nie jedź!". Pamiętajmy też, że interweniując w przypadku pijanego kierowcy, możemy uratować nie tylko jego samego, ale również życie innych uczestników ruchu drogowego - dodaje Klee-Bylica.

Tragedia w rzeszowskim więzieniu. Nie żyje 39-letnia psycholog

QUIZ. Dosłownie czy w przenośni? Co znaczą te wyrażenia? Uważajcie, by "nie dać plamy"!

Pytanie 1 z 15
Co to znaczy "drzeć z kimś koty"?
Źródło: Skrajna nieodpowiedzialność! Pijana matka wiozła dwójkę małych dzieci w aucie z przebitą oponą