RZESZÓW: Będą działać na rzecz rzeszowskiej kultury! Społeczna Rad Kultury ma już swój zarząd

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Społeczna Rada Kultury ma już swój zarząd! Będą działać na rzecz rzeszowskiej kultury!

2022-04-21 14:50

W stolicy regionu do życia powołana została kolejna Społeczna Rada – tym razem Kultury. W jej skład wchodzą związani z miastem artyści i społecznicy. Na czele Rady stanęła Ilona Dusza-Kowalska, a wiceprzewodniczącym został Bartłomiej Skubisz. Teraz wspólnie będą działać na rzecz rzeszowskiej kultury!

Zarząd, działającej przy prezydencie Rzeszowa, Społecznej Rady Kultury tworzy w sumie 9 osób. To zarówno społecznicy, jak również związaną z Rzeszowem przedstawiciele szeroko rozumianej kultury. Ich zadaniem będzie merytoryczne wsparcie władz w sprawach związanych z szeroko rozumianą kulturą. - Wszyscy zebraliśmy się tutaj aby wznieść się poza dziedziny, które reprezentujemy i wspólnie działać na rzecz całej kultury w Rzeszowie. Dobrze się rozumiemy i chcemy pomóc wypracować wieloletnią strategię kultury dla miasta - powiedział obecny podczas spotkania Bartłomiej Skubisz.

KTO WYGRA EUROWIZJĘ [OCHMAN, CHANEL, SAM RYDER] | ESKA XD - Eurowizja 2022 #47

Na czele Społecznej Rady Kultury stanie Ilona Dusza-Kowalska 

Spotkanie chętnych do działania na rzecz miasta odbyło się wczoraj. Spośród 13 wybrano 3-osobowy zarząd, na którego czele stanie Ilona Dusza-Kowalska, wiceprzewodniczącym będzie Bartłomiej Skubisz, a sekretarzem Aneta Adamska – Szukała.

- W Rzeszowie w dziedzinie kultury dzieje się bardzo dużo, mamy mnóstwo imprez i wydarzeń. Liczę, że dzięki współpracy z radą nasze działania będą jeszcze lepsze i uda nam się stworzyć kalendarz niepowtarzalnych wydarzeń. Gratuluję członkom zarządu i bardzo się cieszę, że udało się go wybrać tak sprawnie – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, której podlega kultura.

Skład Społecznej Rady Kultury przy Prezydencie Rzeszowa uzupełniają: Leszek Kuchniak, Beata Kuman, Krystyna Lenkowska, Barbara Olearka, Piotr Woroniec oraz Robert Wróbel. Społeczna Rada Kultury jest kolejnym, po Radzie Kobiet i Radzie Sportu, grupą doradców powołanych do współpracy z władzami miasta.

Źródło: Społeczna Rada Kultury ma już swój zarząd! Będą działać na rzecz rzeszowskiej kultury!