Sportowe święto w Rzeszowie. Przyjadą czołowi triathloniści z Europy

i

Autor: Pixabay

Sportowe święto w Rzeszowie. Przyjadą czołowi triathloniści z Europy

2022-05-18 16:03

Popłynął, pojadą na rowerze i pobiegną. Rzeszów szykuje się do kolejnej, czwartej już edycji miejskiego Triathlonu. Początkiem czerwca w mieście około 700 sportowców zmierzy się ze sobą na dystansie półtora km pływania, 40 km jazdy rowerem i na koniec 10 km biegu.

W pierwszy weekend czerwca Rzeszów, na kilka dni stanie się triathlonową stolicą Europy. 4 czerwca to czas na Puchar Europy na dystansie sprinterskim, a 5 czerwca ulicami miasta przejedzie i przebiegnie IV Triathlon Rzeszów. Stolica województwa Podkarpackiego to dopiero czwarte miasto w Polsce, które będzie gospodarzem zawodów rangi Pucharu Europy. Wcześniej takiego zaszczytu dostąpiły tylko Olsztyn, Poznań i Kędzierzyn-Koźle.

Na listach startowych jest już około 150 zawodników, ale łącznie na wszystkich dystansach i odmianach tej dyscypliny organizatorzy spodziewają się około 700 osób. – Przy okazji zmagań dorosłych zawodowców oraz amatorów odbędzie się impreza dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych. Bardzo się cieszę z tego, że dzięki organizatorom one także będą mogły się zaprezentować. Rzeszów ma świetną infrastrukturę do takich zawodów, to będzie sportowe święto mówi Jarosław Gutowski, dyrektor wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Będą utrudnienia

Władze miasta oraz organizatorzy informują, że rozegranie imprezy będzie wymagało zmiany organizacji ruchu w miejscach, w których będą rywalizować zawodnicy.

- O szczegółach będziemy informować mieszkańców w komunikatach przed startem imprezy. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu oraz zaleceń. Głównie ze względu na bezpieczeństwo. Zawodnicy osiągają na rowerach wysokie prędkości. Zachęcam całe rodziny do obserwowania ich zmagań, zapewniam, że to bardzo widowiskowa dyscyplina – dodaje Marcin Stopa.

Źródło: Sportowe święto w Rzeszowie. Przyjadą czołowi triathloniści z Europy