Straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustce. 80-latka chciała kupić sprzęt AGD

i

Autor: KMP Przemyśl

Straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustce. 80-latka chciała kupić sprzęt AGD

2021-10-12 12:52

W ostatnim czasie ofiarą przestępców padła 80-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, która kupując sprzęt AGD, wpuściła do domu złodziejkę. Kobieta straciła 1800 złotych. - Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nie wpuszczajmy domokrążców do domu! Zachowaj ostrożność, oszuści wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić od nas pieniądze – apeluje przemyska policja.

Oszuści nie przebierają w środkach, coraz częściej wymyślają różne metody by się wzbogacić, ich działania są ciągle modyfikowane, ale wracają też do starych metod sprzed lat, aby wyłudzić od nas pieniądze lub nas okraść. W ubiegłym tygodniu, 80-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego dała się oszukać i okraść. - Nieznajoma kobieta zaoferowała jej do kupienia sprzętu AGD w „dobrych cenach”. Sprzęt, w postaci robota kuchennego, miał kosztować 600 złotych, a w ramach promocji w gratisie, seniorka miała otrzymać maszynkę do strzyżenia włosów – informuje przemyska policja.

CZYTAJ TAKŻE: Granica polsko – ukraińska: imigranci złapani w kukurydzy

Chwilę wcześniej dostała emeryturę

Samotnie mieszkająca seniorka zaufała kobiecie i wpuściła ją do domu, w kuchni po krótkiej rozmowie i obejrzeniu towaru, wyciągnęła portfel i zapłaciła za robota kuchennego, otrzymała także obiecaną maszynkę. Gdy na chwilę wyszła do pokoju, pozostawiona w kuchni kobieta zabrała jej portfel, po powrocie właścicielki, natychmiast wyszła. Po około godzinie seniorka zorientowała się, że ze stołu zniknął jej portfel, w którym miała całą emeryturę w kwocie 1800 zł, którą przyniósł jej listonosz, tuż przed wizytą nieznanej kobiety.

- Po raz kolejny apelujemy do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy, że sprawcy celowo pukają do drzwi osób starszych, licząc na ich dobroduszność, łatwowierność oraz wykorzystując fakt, że w większości takie osoby mieszkają same. Dlatego też, przed wpuszczeniem kogokolwiek do mieszkania, poinformujmy osoby bliskie o takiej wizycie lub też poprośmy sąsiada, by był obecny podczas takiej rozmowy czy transakcji – apeluje przemyska policja.

Szczepienia na Podkarpaciu. Jest tragicznie źle
Źródło: Straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustce. 80-latka chciała kupić sprzęt AGD