Strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Spowodował szkody na blisko 3 tysiące złotych

i

Autor: Materiały prasowe/ KPP Ropczyce

Strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Spowodował szkody na blisko 3 tysiące złotych

2022-04-22 12:26

Mundurowi od lutego szukali mężczyzny odpowiedzialnego za warte blisko 3 tysiące złotych uszkodzenia wiat przystankowych w powiecie ropczycko-sędziszowskim. 21-letni mieszkaniec Dębicy strzelał do nich z wiatrówki. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie o uszkodzeniu czterech wiat przystankowych dyżurny ropczyckiej komendy policji odebrał jeszcze początkiem lutego. Wynikało z niego, że nieznany sprawca powybijał na przystankach szyby, powodując tym samym szkody na kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Policjanci zebrali i zabezpieczyli dowody, przesłuchali także świadków. Mundurowi wytypowali później potencjalnego sprawcę zniszczeń, który danego dnia przebywał w miejscach, gdzie doszło do uszkodzeń wiat przystankowych. Tym okazał się 21-letni mieszkaniec Dębicy, który wybijał szyby na przystankach, strzelając w ich kierunku z wiatrówki.

Dwa wypadki na S19 w Stobiernej

 

To nie jedyne problemy 21-latka

Oprócz tego, w trakcie zatrzymania, w samochodzie 21-latka policjanci znaleźli też marihuanę. - Zebrane dowody w sprawie pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia i posiadania niedozwolonych substancji. Mieszkaniec Dębicy przyznał się do winy. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się teraz przed sądem - informuje policja.

Źródło: Strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Spowodował szkody na blisko 3 tysiące złotych