Tarnobrzeg: 8 przestępstw jednego dnia. 56-latek stanie przed sądem

i

Autor: Podkarpacka Policja

Tarnobrzeg: 8 przestępstw jednego dnia. 56-latek stanie przed sądem

2021-11-27 12:03

Kradzież samochodu, ucieczka przed policją, zniszczone trzy auta i koparka oraz jazda na podwójnym gazie. W skrócie – aż 8 przestępstw w jeden dzień. Takim niechlubnym wyczynem może pochwalić się 56-letni mężczyzna z Gorzyc. Jak udało mu się tego dokonać?

Cała sytuacja miała miejsce jeszcze w środę, kiedy to policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży samochodu.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło na stacji paliw w Gorzycach, chwilę po tym jak zatankował paliwo i poszedł do kasy za nie zapłacić. Złodziej wykorzystał okazję, że kierowca pozostawił pojazd z włączonym silnikiem, wsiadł za jego kierownicę i odjechał – tłumaczy podkarpacka policja.

Policjanci, po dotarciu na wspomnianą wyżej stację paliw, rozpoczęli poszukiwania skradzionego samochodu. Ten udało im się znaleźć na drodze krajowej w kierunku Sandomierza. Mundurowi postanowili zatrzymać mężczyznę.

Niestety, mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych 56-latek dalej uciekał, jednak wspólnie z policjantami z Sandomierza, tarnobrzeskim funkcjonariuszom w końcu udało zatrzymać się samochód. – Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 56-letni mieszkaniec Gorzyc. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie – relacjonuje podkarpacka policja.

Wcześniej próbował ukraść inne samochody

W trakcie przesłuchania okazało się, że 56-latek nie ma prawa jazdy a w dodatku posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ale to nie koniec.

- Funkcjonariusze zbierając materiał dowodowy, ustalili, że 56-latek tego dnia, nie tylko ukradł volkswagena. Wcześniej usiłował zabrać 3 inne pojazdy, które stały na parkingu w Gorzycach. Gdy wandal nie zdołał dostać się do środka samochodów, uszkodził szyby w tych pojazdach, rozbijając je brukową kostką – dodają policjanci z Tarnobrzega.

Straty uszkodzonych samochodów właściciele oszacowali na 3 200 zł. Mężczyzna odpowie jeszcze za dwa inne przestępstwa, chodzi dokładnie o uszkodzenie koparki i krótkotrwałe użycie cudzego auta. Łącznie 56-latek usłyszał aż 8 zarzutów i ze swojego „pracowitego” dnia będzie tłumaczył się przed sądem.

Źródło: Tarnobrzeg: 8 przestępstw jednego dnia. 56-latek stanie przed sądem