Tłusty Czwartek 2022: Ceny pączków w Rzeszowie. Ile zapłacimy za słodkości?

i

Autor: Pixabay Tłusty Czwartek 2022: Ceny pączków w Rzeszowie. Ile zapłacimy za słodkości?

Tłusty Czwartek 2022: Ceny pączków w Rzeszowie. Ile zapłacimy za słodkości?

2022-02-21 14:00

Tłusty Czwartek 2022 to święto wszystkich łasuchów i jedyny dzień w roku, kiedy możemy napełnić swoje brzuchy samymi słodkościami. Co więcej, nikt nie będzie miał nam tego za złe! Uczta zbliża się wielkimi krokami, bo w tym roku Tłusty Czwartek wypada 24 lutego! Dlatego przygotowaliśmy zestawienie cen pączków w Rzeszowie!

Tłusty Czwartek w 2022 roku przypada na 24 lutego. Najbliższy czwartek będzie więc świętem wszystkich łasuchów, którzy uwielbiają słodkości. Jeżeli należycie do nich to z pewnością zainteresuje was informacja, o cenie pączków w Rzeszowie. Pamiętajcie też, że jeden z przesądów mówi, że kto w Tłusty Czwartek nie zje pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło! Dlatego przygotowaliśmy zestawienie cen w miejscach wokół najczęściej odwiedzanego miejsca w Rzeszowie, czyli Rynku! Mimo że jest to dzień, w którym nie liczymy kalorii, to warto zjedzenie słodkiego i pysznego pączka połączyć z krótkim spacerem po deptaku. W zestawieniu znajdziecie też ceny pączków w sklepach i marketach.

Tłusty Czwartek 2022: Ceny pączków w Rzeszowie

Zanim Tłusty Czwartek rozpocznie się na dobre, postanowiliśmy przejść się wokół rzeszowskiego Rynku i sprawdzić ceny pączków. Jakie w tym roku czekają nas wydatki? W piekarniach pączka kupimy za nieco ponad 3,50 zł. W cukierniach, w których możemy sobie usiąść i zamówić do pączka kawę, albo herbatę ceny są nieco wyższe. W takich miejscach kosztują one od 7 do 8 złotych. Jeżeli spacerując ul. Kościuszki zapragniemy słodkości to za pyszne pączki z różnorodnym nadzieniem wydamy od 4,29 do 4,76 zł za sztukę.

Tłusty Czwartek 2022: Ceny pączków w Biedronce

W Biedronce kupimy różnego rodzaju pączki. Za pączka E.Wedel zapłacimy 2,37 zł za sztukę, za tego z nadzieniem kakaowym 1,70 zł, za to te z nadzieniem truskawkowym i agrestowym kosztują już 1,99 zł. Pączki z nadzieniem orzechowym i waniliowym to koszt 1,61 zł. Pączki z rożnego rodzaju posypką kosztują w Biedronce 1,99 zł. Jedynie z nadzieniem karpatkowym jest nieco droższy, bo zapłacimy za niego 2,37 zł.

Tłusty Czwartek 2022: Ceny pączków w Lidlu

Wybierając się w czwartek na zakupy do sklepu Lidl z myślą o kupnie pączków musimy liczyć się z takimi kosztami: opakowanie minipączków z nadzieniem serowym – 7,60 zł, pączek z nadzieniem o smaku słonego karmelu i wiórkami migdałów 2,08 zł, pączek ze skórką pomarańczową i nadzieniem różanym również 2,08 zł. Lidl proponuje klientom między innymi pączki wegańskie, za które zapłacimy 2,27 zł. Najtańszy jest pączek z nadzieniem wieloowocowym i kosztuje 0,75 zł.

Tłusty Czwartek 2022: Wolisz domowe pączki?

Dla niektórych Tłusty Czwartek to pączki robione w domu! Jeżeli jesteście fanami domowych słodkości to poniżej kilka przepisów na pyszne pączki! Smacznego!

Wywiad Viki Gabor Preselekcje Eurowizja 2022
Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?
Źródło: Tłusty Czwartek 2022: Ceny pączków w Rzeszowie. Ile zapłacimy w Biedronce, czy Lidlu?