Uwielbiasz ryk silnika i zapach benzyny? Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe cały czas szuka uczniów

i

Autor: Pixabay

Uwielbiasz ryk silnika i zapach benzyny? Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe cały czas szuka uczniów

2022-01-08 11:50

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe rozgląda się za młodymi uczniami, którzy chcieliby w przyszłość ścigać się na najpopularniejszych żużlowych stadionach. Towarzystwo zaznacza, że szukają przede wszystkim chłopców między 11 i 14 rokiem życia. Co ważne, wszyscy, którzy chcą zostać następcami Tomasza Golloba lub Bartosza Zmarzlika będą mogli spróbować swoich sił w tym ciężkim sporcie zupełnie za darmo.

Trenerzy Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego od razu zaznaczają, że nie każdy kto zdecyduje się na próbę swoich sił w tym sporcie może zostać w przyszłości Mistrzem Świata.

- Nie możemy zagwarantować, że Twoje dziecko zostanie Mistrzem Świata, lecz możemy pomóc w realizacji niezapomnianej przygody, która może potoczyć się pięknym żużlowym torem, ale również rozwój psycho-fizyczny i radość ze spełniania się jako młody człowiek, miłośnik sportu żużlowego! - czytamy na stronie klubu.

Żużel jest drogim sportem, ale dzieci, które przyjdą na trening mogą spróbować swoich sił za darmo za darmo. - Zapewniamy bezpłatne treningi, w tym środki ochrony osobistej, profesjonalną opiekę trenera oraz motocykl – czytamy na stronie klubu.

Nabór do szkółki żużlowej prowadzony jest nieprzerwanie przez cały rok kalendarzowy. Trenerzy szukają przede wszystkim chłopców w wieku 11-14 lat. Chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do trenera, do biura klubu lub pod numerem telefonu 508 978 023.

Jak wygląda proces szkolenia?

Od zgłoszenia się do niezbędnej licencji pozwalającej na start w zawodach daleka droga.

  • ZGŁOSZENIE

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się do szkółki żużlowej bezpośrednio do trenera, do biura klubu lub pod numerem telefonu 508 978 023. Odbiór niezbędnych dokumentów, uprawniających do rozpoczęcia szkolenia w szkółce (m.in. zgoda rodziców/opiekunów prawnych, skierowanie na badania lekarskie)

  • BADANIA LEKARSKIE

Kolejnym niezbędnym krokiem w etapie zgłoszenia jest wykonanie badań lekarskich, które wykonywane są standardowo w każdej dyscyplinie sportowej. Po wykonaniu należy dostarczyć badania lekarskie, jak i inne dokumenty konieczne do rozpoczęcia treningów w szkółce żużlowej, które otrzymacie po skontaktowaniu się z klubem.

  • TRENINGI

Treningi odbywają się w kilku formach. Oczywiście jedną z form jest trening na torze, który w zależności od warunków pogodowych odbywa się 2 razy w tygodniu na torze przy ulicy Hetmańskiej 69. Kolejną formą, jest trening w formie nauki obsługi sprzętu, zasad sportu żużlowego oraz zachowania podczas różnego typu sytuacji podczas jazdy czy samych zawodów żużlowych. Poza sezonem przeprowadzane są treningi ogólnorozwojowe w hali sportowej, siłowni, fitness itp.

  •  EGZAMIN NA LICENCJĘ “Ż”

Podejście do egzaminu na certyfikat żużlowca odbywa się zazwyczaj 2-3 lata po rozpoczęciu treningów, lecz jak wiadomo, wszystko zależy od tempa, z jakim dany adept uczy się jazdy na żużlu oraz indywidualnych predyspozycji. Egzamin składa się z części praktycznej (jazda indywidualna na czas oraz wyścig w czterech), a także części teoretycznej (test pisemny ze znajomości regulaminu sportu żużlowego, budowy motocykla itp.).

Źródło: Uwielbiasz ryk silnika i zapach benzyny? Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe cały czas szuka uczniów