Wybierz się do lasu! W najbliższą sobotę, także na Podkarpaciu #SpacerZLeśnikiem

i

Autor: Materiały prasowe/ M. Baranowska, Lasy Państwowe

W najbliższą sobotę na Podkarpaciu #SpacerZLeśnikiem. Wybierz się do lasu!

2022-03-24 14:49

#SpacerZLeśnikiem odbędzie się również na Podkarpaciu! Informacji na temat zorganizowanych przejść z leśnikami szukać można na profilach lokalnych nadleśnictw na Facebooku oraz na ich stronach internetowych. Spacer z leśnikiem zaplanowany jest w naszym regionie m.in. w Baligrodzie i Rymanowie.

Organizowane w najbliższą sobotę, 26 marca, wyjście do lasu z pracownikami nadleśnictw jest kontynuacją obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów, który świętowany jest 21 marca. - W imieniu pracowników Lasów Państwowych, serdecznie zapraszam na spacer z leśnikiem. 26 marca spotkajmy się na leśnych ścieżkach. Skorzystajmy z pięknej, wiosennej pogody i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi podziwiajmy nasze narodowe dobro, jakim jest las - zachęca Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwach.

CZYTAJ TAKŻE: W Bieszczadach wyremontują pięć mostów. Poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy!

Wybierz się do lasu na spacer!

Tym samym w towarzystwie specjalistów od zalesionych terenów, będzie można pospacerować m.in. w Nadleśnictwie Rymanów czy Nadleśnictwie Baligród. Spacer w Nadleśnictwie Rymanów wystartuje na parkingu „Szachty” o godzinie 11, w Baligrodzie o godzinie 14.

- Również i my będziemy spacerować 26 marca (najbliższa sobota) w Dolinie Rabskiego Potoku. Trasa jak przystało na spacer będzie łatwa i przyjemna, a przy wiacie zaplanowano ognisko, przy którym można upiec przeniesioną przez siebie kiełbaskę lub po prostu posiedzieć w miłym towarzystwie. Zapraszamy małych i dużych - piszą na swoim profilu na Facebooku pracownicy Nadleśnictwa Baligród.

Taką opcję na sobotę warto rozważyć, zwłaszcza, że wyjście do lasu niesie ze sobą wiele korzyści, w tym na przykład obniżenie poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu, jak również ryzyka zachorowania na depresję.

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45

Quiz na psychikę! Jak bardzo odporny jesteś. Ten test "wjedzie Ci na banię"

Pytanie 1 z 9
Wierzysz w duchy?
Źródło: W najbliższą sobotę na Podkarpaciu #SpacerZLeśnikiem. Wybierz się do lasu!