W Rzeszowie działa już Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża!

i

Autor: Materiały prasowe/ WSPiA

W Rzeszowie działa już Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża!

2022-03-10 13:49

To mieści się w budynku WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 i działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Centrum koordynuje zarówno działania w punktach recepcyjnych, jak również szkoli i organizuje pracę zgłaszających się tam wolontariuszy.

Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa oficjalnie od wtorku, 8-go marca. Przedstawiciele PCK z oddziału rzeszowskiego koordynować będą stamtąd pracę wszystkich wolontariuszy, którzy pomocy ukraińskim uchodźcom udzielają na wszystkich 9 punktach recepcyjnych, rozlokowanych na polsko-ukraińskiej granicy.

Dzięki działalności Centrum Wolontariatu polska pomoc humanitarna ma być w jak największym stopniu dostosowana do aktualnych potrzeb ludzi przekraczających granice- wyjaśnia rzecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, Przemysław Pawlak.

Centrum, poza organizowanie działań na granicy, szkoli też zgłaszających się tam wolontariuszy. Ci ostatni są oczywiście cały czas poszukiwani do pomocy uciekającym przed wojną Ukraińcom.

Punkt PCK przy Cegielnianej, poza byciem „centrum dowodzenia”, w pomieszczeniach udostępnionych przez uczelnię, będzie też przyjmował gości- m.in. darczyńców, lekarzy czy przedstawicieli organizacji humanitarnych z całego świata.

Posłuchaj, jakie konsekwencje może mieć niedrożność przewodów nosowo łzowych u dzieci. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Czy jesteś odporny na ból?

Pytanie 1 z 8
Jak często odczuwasz ból?
Dom dla uchodźców w Orłach koło Przemyśla
Źródło: W Rzeszowie działa już Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża!