TARNOBRZEG: Obnażał się przed nieletnimi dziewczynkami. Do więzienia może trafić nawet na 12 lat

i

Autor: Materiały prasowe/ KMP Tarnobrzeg

W Tarnobrzegu ekshibicjonista obnażał się przed nieletnimi dziewczynkami. Mężczyzna w rękach policji

2022-05-20 12:02

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta, który będąc w parku obnażał się przez przypadkowo napotkanymi dziewczynkami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Pierwsze zgłoszenie mundurowi dostali w ubiegły piątek po godzinie 19. Wynikało z niego, że na terenie Parku Dzikowskiego, nieznany mężczyzna obnaża się przed małoletnimi. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały policyjne patrole, które po zapoznaniu się z rysopisem 31-latka, sprawdzały parkowe alejki, skwery oraz przyległy teren w poszukiwaniu mężczyzny. Rozpytywali też o niego napotkanych po drodze przechodniów i rowerzystów - nikt jednak sprawcy nie widział. W czasie poszukiwań zaś do mundurowych napływały kolejne zgłoszenia o ekshibicjoniście.

Żyję z: “Zobaczyłam na wadze 130 kg. Wiedziałam, że jak teraz czegoś nie zrobię, to będzie koniec”

Ekshibicjonista złapany

Mężczyznę w zaroślach z opuszczonymi spodniami, który zaczął się przed nimi obnażać, zauważyły także dwie nastolatki, w wieku 14 i 15 lat. Przestraszone zaalarmowały o całej sprawie rodziców, ci zaś policjantów.

- Po niespełna godzinnych poszukiwaniach, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, w rejonie ul. Sikorskiego, którego ubiór odpowiadał podanemu w rysopisie. Sprawca na widok policjantów próbował uciekać, oddalając się ścieżką w pobliskie zarośla. 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał już zarzuty - informuje Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Prokurator, na podstawie zebranego materiału dowodowego, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do małoletnich. Grozić może mu nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: W Tarnobrzegu ekshibicjonista obnażał się przed nieletnimi dziewczynkami. Mężczyzna w rękach policji