Wierzysz w duchy? Przekonaj się podczas nocnego zwiedzania Fortu I Salis Soglio

i

Autor: cocoparisienne

Wierzysz w duchy? Przekonaj się podczas nocnego zwiedzania Fortu I Salis Soglio

2021-10-01 13:37

Wierzysz w duchy? Będziesz miał okazję się o tym przekonać. Już jutro o godzinie 17:30 spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odjedzie bus, który zabierze chętnych na nocne zwiedzane Fortu I Salis Soglio. Nie będzie to jedyny kurs, kolejne odbywać się będą co godzinę, aż do 20.30.

Jutro o godzinie 17.30 spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odjedzie pierwszy bus, który zabierze ze sobą chętne osoby na zwiedzanie Fortu I Salis Soglio. Nie będzie to jedyna okazja, by dostać się na miejsce i wziąć udział w zwiedzaniu. Będzie to idealna okazja, by przekonać się czy wierzysz w duchy! Busy będą odjeżdżać co godzinę: kolejny o 18.30, 19.30 i ostatni o 20.30. Uczestnicy będą musieli jedynie zapłacić za przejazd. Opłata to 5 zł. - Polecamy ten środek transportu z uwagi na fakt, iż miejsca do parkowania tam za dużo nie ma, a zainteresowanie jest olbrzymie – czytamy w poście na facebookowym profilu Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.

CZYTAJ TAKŻE: W niedzielę przemyscy piłkarze ręczni rozegrają kolejny mecz w Przemyślu

Zwiedzanie przy świetle naftowych lamp

- To zwiedzanie odbędzie się tylko i wyłącznie przy świetle lamp naftowych. Zakazujemy używać wszelkiego rodzaju latarek, telefonów; wszystko ma być w klimacie. Oczywiście oprowadzać będą przewodnicy w mundurach austriackich żołnierzy – opisuje Mirosław Majkowski, przewodniczący Związku Gmin Fortecznych.

Zapytany o uchylenie rąbka tajemnicy w związku z zapowiadanymi niespodziankami Majkowski odpowiedział:

- Żadnych tajemnic nie zdradzam! To ma być niespodzianka dla tych, którzy przyjadą zwiedzać, na pewno będzie bardzo atrakcyjnie. Inicjatywa wyszła ze ZGF Twierdzy Przemyśl, ale zaangażowali się tez członkowie Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej jak i nowego stowarzyszenia na mapie Przemyśla: Damy i Huzary - dodał.

Więcej informacji na temat jutrzejszego wydarzenia znajdziecie w facebookowym poście poniżej:

Smolasty jakiego nie znacie. Szczery wywiad w ESKA Live ujawnia tajemnice rapera
Źródło: Wierzysz w duchy? Przekonaj się podczas nocnego zwiedzania Fortu I Salis Soglio