Willy dostał protezę! To pierwsza taka alpaka w Polsce

i

Autor: Beata Olejarka/Super Express Rzeszów

Ciekawostki

Willy dostał protezę! To pierwsza taka alpaka w Polsce

2023-05-12 10:10

Willy to pierwsza alpaka w Polsce, która ma protezę nogi! Szansę na normalne życie zawdzięcza Rzeszowskim Zakładom Ortopedycznym, które słyną z tego, że protezy robią nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. RZO mają długą listę pacjentów, którzy hasają po świecie na czterech łapach.

Spis treści

  1. Willy dostała protezę!
  2. Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne pomagają zwierzakom!

Willy dostała protezę!

Willy to alpaka, która mieszka na co dzień w zagrodzie koło Sokołowa Małopolskiego na Podkarpaciu. Zwierzę urodziło się z przykurczem tylnej nogi. Różnorodne zabiegi nie przynosiły jednak pożądanego rezultatu, więc właściciel Williego zgłosił się do Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych. Te słyną z tego, że dają szansę na normalne życie nie tylko ludziom, ale i zwierzętom.

Protezę musieliśmy wykonać szybko, gdyż Willy, który do nas trafił chodząc na trzech łapach, bez protezy na tej czwartej miał w niej poważne przykurcze, co bardzo utrudnia chodzenie – mówił dla „SE Rzeszów” Mariusz  Grela, właściciel Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych.

ZOBACZ TEŻ: Alpak Willy dostał nową nogę i poszedł przeglądać się do lustra czy nadal jest piękny

Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne pomagają zwierzakom!

Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne słyną z tego, że dają szansę na nowe życie nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Alpaka Willy nie jest ich pierwszym pacjentem na czterech łapach. W przeszłości RZO wykonywało protezy dla strusiów, psów, czy nawet kucyka.

Srebrny lis widziany w Jasionce
Źródło: Willy dostał protezę! To pierwsza taka alpaka w Polsce