Dwie drogi w powiecie koszalińskim doczekają się gruntownej przebudowy

i

Autor: pixaby Dwie drogi w powiecie koszalińskim doczekają się gruntownej przebudowy

Wiosną rozpocznie się przebudowa ul. Parkowej. Wyremontowany zostanie 800-metrowy odcinek jezdni

2022-03-24 14:40

Obiecana mieszkańcom osiedla Miłocin droga wiosną doczeka się przebudowy. Ulica Parkowa łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską i jest w opłakanym stanie. Na początek wyremontowany zostanie odcinek o długości 800 metrów. Co się zmieni?

Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni. Ulica Parkowa znajduje się na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską. W ciągu ostatnich lat przy Parkowej zostało wybudowanych wiele domów. Podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej mieszkający tam rzeszowianie o złym stanie drogi rozmawiali z Konradem Fijołkiem, wówczas kandydatem na prezydenta miasta. Budowa ulicy Parkowej została przez Konrada Fijołka wpisana na listę zadań, które będą realizowane w tym roku.

CZYTAJ TAKŻE: W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Przetarg za kilka dni

Przetarg na wybór firmy, która wykona pierwszy etap tej inwestycji jest już gotowy i lada dzień zostanie ogłoszony. Wybrany wiosną tego roku wykonawca będzie miał za zadanie wybudować prawie 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Zakres obejmuje m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia. Inwestycja będzie gotowa w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Politechnika Rzeszowska współtworzy przychodnię dla uchodźców
Źródło: Wiosną rozpocznie się przebudowa ul. Parkowej. Wyremontowany zostanie 800-metrowy odcinek jezdni