Wjechał pod zamykający się szlaban. Omal nie doprowadził do zderzenia  z pociągiem

i

Autor: Materiały prasowe/ KMP Tarnobrzeg

Wjechał pod zamykający się szlaban. Omal nie doprowadził do zderzenia z pociągiem

2022-04-24 9:29

To 30-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, który na przejeździe kolejowym w Zabrniu, w gminie Grębów, zlekceważył czerwone światło i wjechał pod zamykające się zapory. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, stracił też prawo jazdy.

Do niebezpiecznej sytuacji na torach doszło w miniony czwartek rano w Zabrniu, w gminie Grębów. Z ustaleń wynika, że 30-letni kierowca ciężarówki  wjechał na przejazd kolejowy mimo nadawanego już czerwonego światła, wprost pod opuszczające się rogatki.  Do zderzenia z pociągiem na szczęście nie doszło- maszynista widząc całą sytuację gwałtownie zahamował i zatrzymał skład. Nikomu nic się nie stało.

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie rozbłysło kolorami

Pracownik PLK zadzwonił na policję

Mundurowych o całej sytuacji poinformował jadący pociągiem relacji Przemyśl-Warszawa pracownik Polskich Linii Kolejowych. Na podstawie monitoringu policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia samochodem kierował 30-latek z województwa małopolskiego . Mężczyzna tłumaczył się, że się zagapił.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym stracił prawo jazdy, policjanci zaś do sądu skierują wniosek o ukaranie 30-latka. Mieszkańcowi województwa małopolskiego grozi też wysoka grzywna.

Mundurowi przypominają o rozwadze przy dojeżdżaniu i wjeżdżaniu na tory oraz o zasadzie ograniczonego zaufania.

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Źródło: Wjechał pod zamykający się szlaban. Omal nie doprowadził do tragedii [WIDEO]