Wrześniowa rekrutacja do podkarpackich „terytorialsów”. Można zgłosić się on-line!

2022-08-09 14:57 M.S A.I
Wrześniowa rekrutacja do podkarpackich „terytorialsów”. Można zgłosić się on-line
Autor: fot. 3. PBOT

3 września w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczyna się szkolenie w trybie ciągłym, a 17 września w trybie weekendowym. – Jeśli nie boisz się wyzwań i chciałbyś służyć ojczyźnie w największej i najliczniejszej brygadzie w Wojskach Obrony Terytorialnej – nie zwlekaj z podjęciem decyzji! – zachęca ppor. Magdalena Mac, rzecznik podkarpackich „terytorialsów”.

Chętni do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej z województwa podkarpackiego mają okazję by wstąpić w szeregi terytorialsów. Rozpoczął się nabór kandydatów na wrześniowe szkolenia do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w dwóch trybach: 3 września w trybie ciągłym i 17 września w trybie weekendowym.

Najpierw trzeba się najpierw zapisać. Wystarczy, że zgłosicie się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jarosławiu, Jaśle, Mielcu, Nisku, Sanoku, bądź w Rzeszowie. Wizytę możecie też umówić online.

W Kiełpinie znaleziono ciała małżeństwa. 15-letni syn zatrzymany przez policje!

Później szkolenie

Chcąc zostać żołnierzem terytorialnej służby wojskowej trzeba najpierw przejść przez szkolenie podstawowe. Tu do wyboru są dwie opcje.

  • Szkolenie w trybie ciągłym, obejmujące 16 dni zajęć.
  • Szkolenie w trybie weekendowym obejmujące osiem 2-dniowych szkoleń.

Szkolenie to skierowane jest zarówno do osób, które jeszcze nie miały do czynienia ze służbą jak i do tych, które miały już okazję poznać jej specyfikę. Dlatego różni się ono zakresem przygotowania i okresem trwania – tłumaczy ppor. Magdalena Mac, rzecznik podkarpackich „terytorialsów”.

My tylko przypominamy – żeby wstąpić w szeregi "terytorialsów" musicie mieć polskie obywatelstwo i skończoną osiemnastkę. W dodatku nie możecie być karani.