Wybory w Rzeszowie. Marcin Warchoł - oświadczenie majątkowe, rodzina, program wyborczy

2021-05-19 18:50

Wybory w Rzeszowie – Marcin Warchoł mierzy się wyborach o fotel prezydenta miasta z Ewą Leniart, wojewodą podkarpacką z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, Konradem Fijołkiem, kandydatem opozycji i kandydatem Konfederacji, którym jest jest Grzegorz Braun. Marcin Warchoł jako jedyny z czterech kandydatów może cieszyć się poparciem Tadeusza Ferenca. Zaglądamy w oświadczenie majątkowe posła, a także przybliżamy Wam jego sylwetkę i program wyborczy.

Wybory w Rzeszowie – Marcin Warchoł to doktor habilitowany nauk prawnych, w swojej politycznej karierze pełnił funkcję asystenta Zbigniewa Ziobry latach 2006 - 2007, a także asystenta Rzecznika Praw Obywatelskich. Od dwóch lat jest posłem Solidarnej Polski, jednej z partii w zjednoczonej prawicy, której przewodzi Prawo i Sprawiedliwość. Aktualnie oprócz kandydowania na urząd prezydenta Rzeszowa, pełni także funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i pełnomocnika rządu do spraw praw człowieka. Zaglądamy w oświadczenie majątkowe Marcina Warchoła, a także przybliżamy Wam jego sylwetkę i program wyborczy.

Marcin Warchoł mierzy się wyborach o fotel prezydenta miasta z Ewą Leniart, wojewodą podkarpacką z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, Konradem Fijołkiem, kandydatem opozycji i kandydatem Konfederacji, którym jest jest Grzegorz Braun

Spis treści

  1. Marcin Warchoł – oświadczenie majątkowe
  2. Marcin Warchoł - rodzina
  3. Marcin Warchoł – program wyborczy

Marcin Warchoł – oświadczenie majątkowe

W oświadczeniu majątkowym, które Marcin Warchoł udostępnił pod koniec maja 2020 roku napisał, że oprócz pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości, pracuje także na Uniwersytecie Warszawskim. Minister oświadczył, że na kontach w dwóch bankach ma zgromadzone łącznie ponad 32,5 tysiąca złotych. Jest współwłaścicielem mieszkania o powierzchni 87 m kw., a także posiada dwie działki: rolna o powierzchni 1 ha i budowlaną o pow. 14 arów, wartych łącznie 100 tysięcy złotychMarcin Warchoł z pracy na Uniwersytecie Warszawskim jako adiunkt zarobił niespełna 4 664 zł. Jak mienie ruchome powyżej 10 tysięcy złotych minister wymienił samochód marki Hyundai z 2006 roku. Kandydat na prezydenta Rzeszowa ma kredyt mieszkaniowy i pożyczkę w banku PKO BP. Na dzień złożenia oświadczenia majątkowego kredyt wynosił 422 433, 79 zł, a pożyczka 18 429, 27 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie. EWA LENIART - kariera, oświadczenie majątkowe, program wyborczy

Marcin Warchoł - rodzina

Marcin Warchoł w swojej kampanii wyraźnie zaznacza, że swoja żonę poznał w Rzeszowie – stąd wiemy, że z pewnością jest żonaty. Ma trójkę dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, dwie córeczki: Kornelię i Klarę, a także synka Ksawerego.

Marcin Warchoł – program wyborczy

Program Marcina Warchoła w wyborach na prezydenta Rzeszowa to dziewięć obszarów, które, gdy zostanie prezydentem usprawnić, to: komunikacja i transport, kultura, oświata, mieszkania, seniorzy, infrastruktura i inne. W zakresie komunikacji i transportu Marcin Warchoł proponuje między innymi Stworzenie systemu jednego biletu na MPK, MKS, PKS i PKP. Dodatkowo modernizację niektórych linii autobusowych (utworzenie linii głównych i wspomagających). W tej kwestii ma pomóc również budowa nowych zatoczek autobusowych i darmowe miejsca postojowe dla jednośladów. Minister chciałby również zorganizować miejsca parkingowe na obrzeżach miasta w systemie Park&Ride.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory w Rzeszowie. Grzegorz Braun - oświadczenie majątkowe, rodzina, kariera, program

Odnośnie kultury Marcin Warchoł chce dokończyć zadanie Tadeusza Ference i odzyskać dla miasta Zamek Lubomirskich. Po wygranej w wyborach chciałby też odzyskać od prywatnego właściciela i wyremontować Willę Kotowicza, oraz Pałac Jędrzejewiczów i dworek na Słocinie. Obietnice w obszarze oświaty to przede wszystkim: budowa nowych żłobków i przedszkoli, płatne staże dla uczniów i studentów. Poprawę kondycji oświaty Marcin Warchoł widzi również we współpraca szkół i uczelni polegającej na zachęcaniu uczniów do studiowania i pozostania w Rzeszowie - "Tu studiujesz, tu pracujesz". Program to także: dodatkowe środki dla psychologów, lekarzy i na modernizację infrastruktur i wsłuchanie się w potrzeby dyrektorów i rad rodziców. Minister ma też plan na rzeszowskie mieszkalnictwo. Jaki? Budowa i remont mieszkań socjalnych, a także budowa nowych mieszkań dla rodzin w Rzeszowie z wykorzystaniem rządowych programów. Marcin Warchoł - kandydat na prezydenta Rzeszowa chce pomagać również seniorom, gwarantując im windy w budynkach i stworzenie sieci dziennych domów opieki. Do wieku i potrzeb seniorów ma zostać dostosowana również kultura i sport w mieście. W razie wygranej Marcina Warchoła w stolicy Podkarpacia powstanie Rzeszowskie Centrum Aktywizacji Seniorów. Marcin Warchoł w zakresie infrastruktury obiecał takie inwestycje jak: budowa kolei jednoszynowej Monorail, dokończenie Centrum Komunikacyjnego poprzez połączenie dworców PKP, PKS i MPK, a przede wszystkim południową obwodnicę miasta.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Sonda
Czy pójdziesz na wybory na prezydenta Rzeszowa, 9 maja?
Źródło: Marcin Warchoł - wybory w Rzeszowie, żona, oświadczenie majątkowe, rodzina, program wyborczy