Wyszedł z domu, choć był na kwarantannie. Teraz poniesie surowe konsekwencje!

i

Autor: pixabay

Wyszedł z domu, choć był na kwarantannie. Teraz poniesie surowe konsekwencje!

2021-11-30 14:08

To 39-latek z Markuszowej pod Strzyżowem, który trafił na przymusową kwarantannę. Kiedy mundurowi przyjechali by sprawdzić, czy jest w domu, okazało się, że wcześniej go opuścił. 39-latek wyszedł z mieszkania nie informując o tym pozostałych domowników. To już kolejna taka sytuacja w naszym regionie w ostatnim czasie.

Policjanci cały czas wspierają służby sanitarne w nadzorze nad osobami na kwarantannie i izolacji domowej. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby przebywają się pod wskazanymi adresami i czy nie potrzebują pomocy.

- Wczoraj, policjanci z Posterunku Policji w Wiśniowej, podczas takiej kontroli nie zastali w miejscu zamieszkania 39-letniego mieszkańca Markuszowej. Jak oświadczyli domownicy mężczyzna wyszedł z domu, nie informując ich gdzie idzie - informują mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: Łańcut: Okradł bar. W jego zatrzymaniu pomógł dokładny rysopis

Kolejny taki przypadek

Sprawą ukarania mężczyzny zajmie się sanepid, z kolei policjanci sprawdzą, czy naraził innych na zachorowanie. - Wobec nieodpowiedzialnych osób, policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Grzywna za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 złotych - informują podkarpaccy policjanci.

To już kolejny taki przypadek złamania kwarantanny na Podkarpaciu. Kilka dni wcześniej 46-latek pomimo izolacji, postanowił odwiedzić kolegę.

Atak zimy w Rzeszowie
Źródło: Wyszedł z domu, choć był na kwarantannie. Teraz poniesie surowe konsekwencje!