Pojawią się m.in. platany, magnolie, tulipanowce i miłorzęby. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie już planuje wiosenne nasadzenia

i

Autor: Unsplash.com/ GraceHues Photography

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie planuje wiosenne nasadzenia

2022-02-18 17:45

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie planuje wiosenne nasadzenia. Wśród nich pojawić ma się m.in. łąka kwietna, niemal pół tysiąca krzewów i pół tysiąca drzew. Lokalizację nasadzeń tych ostatnich podczas spacerów z prezydentem wskazali sami mieszkańcy. Szacunkowy koszt nowych roślin to około milion złotych.

Mimo iż za oknem jeszcze zima, Zarząd Zieleni Miejskiej już ma plan na wiosenne nasadzenia w mieście. Wśród nich ważne miejsce zajmują przede wszystkim drzewa, których zasadzonych ma zostać niemal pół tysiąca. Będą to m.in. platany klonolistne, dęby błotne, magnolie japońskie, grusze drobnoowocowe, tulipanowce amerykańskie oraz dwuklapowe miłorzęby. Zasadzone będą także gatunki rodzime, jak lipy, dęby, klony czy graby.

- Duże drzewa, o obwodzie pnia od 25 do 50 cm, pojawią się m.in. w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora, na terenie rekreacyjnym na os. Krakowska Południe, przy ul. Brydaka, Kolbego i Starzyńskiego, a także w pasie drogowym al. Armii Krajowej i wielu innych lokalizacjach - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Już możecie się zgłaszać do "Piosenki w Meloniku". Kto zasiądzie w jury?

Zasadzenia za około milion złotych!

Oprócz nowych drzew, w rejonie skrzyżowania al. Batalionów Chłopskich i ul. Staroniwskiej powstanie też nowa kwietna łąka. To oczywiście nie wszystko, bo w planach urzędników są też kolejne parki i ogrody kieszonkowe, pojawią się też nowe krzewy. Według szacunków nowe rośliny mają kosztować miasto około milion złotych.

Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka

QUIZ. Jak dobrze znasz serial BrzydUla? Pamiętasz te sceny sprzed lat?

Pytanie 1 z 12
Gdzie pierwszy raz spotkali się Ula i Marek?
BrzydUla. Julia Kamińska (Ula), Filip Bobek (Marek)
Źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie planuje wiosenne nasadzenia