Zmiany w tegorocznej kwalifikacji wojskowej! Czego dotyczą zmiany i kto podlega kwalifikacji?

2021-04-09 14:48 A.I
Wojsko
Autor: maciekde/Pixabay/cc0 Są nowe terminy tegorocznej kwalifikacji wojskowej

Prezydent Przemyśla poinformował o ważnych zmianach w tegorocznej kwalifikacji wojskowej. Tej podlegają zarówno mężczyźni jak i kobiety urodzeni do 2002 roku z Przemyśla i okolicznych gmin. Czego dotyczą zmiany i kto dokładnie podlega kwalifikacji w tym roku? Dowiesz się tego w tym artykule!

Jak czytamy na oficjalnym portalu miasta Przemyśl: Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej dla mieszkańców miasta Przemyśla, gminy Bircza, gminy Dubiecko, gminy Fredropol, gminy Krasiczyn, gminy Krzywcza, gminy Medyka, gminy Orły, gminy Przemyśl, gminy Stubno i gminy Żurawica zostało decyzją Wojewody Podkarpackiego przeplanowane na drugi termin tj. na okres od 9 sierpnia 2021 r. do 19 listopada 2021 r.

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19

POLUB NASZ FANPAGE NA FACEBOOKU!

Kto podlega do tegorocznej kwalifikacji wojskowej?:

  • mężczyźni urodzeni w 2002 r.,
  • mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
  • osoby urodzone w latach 2000-2001, które zostały uznane przez powiatową komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ( kat. B )
  • kobiety urodzone w latach 1997-2002 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, pobierające lub kończące naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych,
  • osoby, która ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

QUIZ. Krzysztof Krawczyk i jego piosenki. To możliwe, że znasz wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Którą z poniższych piosenek śpiewał K. Krawczyk razem z zespołem Trubadurzy, którego był współzałożycielem
Źródło: Zmiany w tegorocznej kwalifikacji wojskowej! Czego dotyczą zmiany i kto podlega kwalifikacji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany