Animatorzy kultury z całej Polski szukają inspiracji w Siedlcach i okolicach [AUDIO]

2021-09-24 10:50 Monika Półbratek
konwent animatorów kultury
Autor: Monika Półbratek

Odwiedzają miejsca charakterystyczne dla naszego regionu i biorą udział w warsztatach. Wszystko po to, by we własnych ośrodkach kultury działać sprawniej, z większym rozmachem i zachęcić do udziału w imprezach większą liczbę odbiorców. Podczas IV Mazowieckiego Konwentu Animatorów Kultury w Siedlcach, działacze i edukatorzy z całego kraju biorą udział m. in. w wyjazdowych ścieżkach tematycznych.

W ramach ścieżek przygotowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń. Zapraszamy naszych uczestników np. do Woli Suchożebrskiej na grę terenową. Odwiedzimy też Skórzec, gdzie będzie można wziąć udział w zajęciach z Warsztatem Terapii Zajęciowej. Zapraszamy do Wodyń, gdzie będzie ścieżka związana z filmem "Noce i dnie" oraz warsztaty filmowe. Będzie także ścieżka "Na granicy Mazowsza i Podlasia" w Łosicach, będzie rzeźba w Reymontówce, będą warsztaty kulinarne... Sama nie mogę być na wszystkich, ale nasi uczestnicy na pewno wrócą pełni wrażeń i nowych inspiracji – informuje Dorota Todorska, dyrektor GOK-u w Suchożebrach i organizatorka wyjazdowych ścieżek tematycznych.

Osoby uczestniczące w konwencie mogły wybierać spośród siedmiu bardzo różnych tematycznie ścieżek.

Biorę udział w ścieżce poświęconej temu, jak instytucje kultury mogłyby budować swój program w kontekście wyzwań klimatycznych – mówi Maciej Frąckowiak, który na konwent przyjechał aż z Poznania.

Wybrałam sobie ścieżkę pt. "Kultura i biznes". Mam nadzieję, że dowiem się jak zorganizować pracę w domu kultury, żeby również działał on troszeczkę biznesowo, tzn. żeby nie tylko dawał, ale również żeby mógł coś brać i rozbudowywać swoją działalność w tę stronę marketingową – dodaje Daria Doleżyczek z Radziejowic.

Będę brała udział w ścieżce, podczas której będziemy robić sękacze! Jestem strasznie podekscytowana i ciekawa, jak to będzie wyglądało! – cieszy się Katarzyna Jędrzejewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie.

Podczas konwentu odbyła się także debata
Autor: Monika Półbratek Podczas konwentu odbyła się także debata

Dzięki uczestnictwu w takich zajęciach, animatorzy i edukatorzy kultury zyskają możliwość bliższego poznania się i wymiany doświadczeń. Być może w przyszłości zaowocuje to zawiązaniem współpracy pomiędzy ośrodkami kulturalnymi z Siedlec i okolic a tymi, które działają w innych rejonach województwa mazowieckiego lub nawet poza nim. Więcej o tematyce konwentu można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym. Radio Eska objęło wydarzenie swoim patronatem medialnym.

POSŁUCHAJ rozmowy z uczestnikami IV Mazowieckiego Konwentu Animatorów Kultury w Siedlcach:

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: Animatorzy kultury z całej Polski szukają inspiracji w Siedlcach i okolicach [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają