mł. bryg. Paweł Kulicki, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach

i

Autor: Monika Półbratek mł. bryg. Paweł Kulicki, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach

Pomogli choremu pod respiratorem i naprawili liczne szkody. Pracowita noc siedleckich strażaków

2021-10-22 9:21

Uratowali życie mężczyzny leżącego pod respiratorem, odblokowali kilkanaście dróg i zabezpieczyli zerwane dachy. Siedleccy strażacy mieli bardzo pracowitą noc (z 21 na 22 października). Z powody wichury interweniowali do różnych zdarzeń w sumie 23 razy.

Z takich ciekawszych interwencji należałoby wymienić zdarzenie w Stoku Lackim, gdzie w wyniku zaniku napięcia pojawił się stan zagrożenia życia dla mężczyzny, który był pod respiratorem. Na miejsce został skierowany jeden zastęp. Działania polegały na tym, że podłączono ten respirator pod agregat prądotwórczy. Ta czynność spowodowała przywrócenie funkcji urządzenia, i dzięki temu udało się uratować życie mężczyźnie – informuje mł. bryg. Paweł Kulicki, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Działania trwały około godziny, po tym czasie zostało przywrócone napięcie w sieci. Inne, mniejsze działania zajęły jednak strażakom praktycznie całą noc.

Mieliśmy też dwie interwencje związane z zerwanym częściowo poszyciem dachu. Jedno z tych zdarzeń miało miejsce w Siedlcach, a drugie w miejscowości Rzeszotków. Pozostałe interwencje to w zasadzie powalone drzewa, było 14 takich przypadków, a także cztery zerwane linie energetyczne, co również spowodowały drzewa – dodaje Paweł Kulicki.

W związku z tym następowały także przerwy w dostawie prądu. Na szczęście, mimo tak wielu zdarzeń, nikomu nic złego się nie stało.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Źródło: Pomogli choremu pod respiratorem i naprawili liczne szkody. Pracowita noc siedleckich strażaków