Władze UPH zawiesiły współpracę z uczelniami rosyjskimi

i

Autor: Monika Półbratek

Siedlce: władze UPH zawiesiły współpracę z uczelniami rosyjskimi

2022-03-03 14:44

W porozumieniu z pozostałymi władzami uczelni rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach podjął decyzję o zawieszeniu współpracy z rosyjskimi ośrodkami akademickimi. Ma ono obowiązywać do odwołania.

– Władze Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach podjęły decyzję o tymczasowym zawieszeniu współpracy z uczelniami rosyjskimi. To dla nas trudny moment, dlatego że współpracujemy z 28 ośrodkami akademickimi na terenie Rosji, a ta współpraca była zawsze dobra i przynosiła obu stronom ciekawe projekty i dobre efekty. Kierujemy apele do środowisk akademickich, z którymi współpracowaliśmy, o stanowcze potępienie wojny i podjęcie działań na rzecz pokojowego rozwiązania tej dramatycznej sytuacji dla Narodu Ukraińskiego – informuje Beata Gałek, rzecznik prasowy UPH.

Dla pracowników siedleckiej uczelni jest to trudna sytuacja. Razem z naukowcami z rosyjskich ośrodków akademickich, uczelnia organizowała w ubiegłych latach po kilka konferencji rocznie.

Pałac Ogińskich, w którym mieści się siedziba rektoratu UPH został z pomocą pracowników CKiS-u podświetlony w barwach Ukrainy

i

Autor: fot. UPH w Siedlcach Pałac Ogińskich, w którym mieści się siedziba rektoratu UPH został (przy pomocy pracowników CKiS-u) podświetlony w barwach Ukrainy
Sonda
Udostępniłbyś swoje mieszkanie uchodźcom z Ukrainy?
Źródło: Siedlce: władze UPH zawiesiły współpracę z uczelniami rosyjskimi