Członkowie Doktorka i uczestnicy klubowych wypraw wyruszają spod siedziby oddziału PTTK Podlasie w Siedlcach przy ul. Rynkowej

i

Autor: Monika Półbratek Członkowie "Doktorka" i uczestnicy klubowych wypraw wyruszają spod siedziby oddziału PTTK "Podlasie" w Siedlcach przy ul. Rynkowej

Spędź wakacje na rowerze. Przewodnicy zapraszają na wyprawy po regionie [AUDIO]

2021-07-05 22:08

Członkowie Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej „Doktorek”, działającego przy oddziale PTTK „Podlasie” w Siedlcach, przygotowują dla mieszkańców miasta i okolic bezpłatne, rowerowe wycieczki krajoznawcze. We własnym gronie, cykliści jeżdżą też na dłuższe i bardziej ambitne wyprawy, o każdej porze roku. Mieszkańcom Siedlec chętnie służą poradami i proponują dołączenie do swojego grona.

„Wakacje na rowerze” to tytuł tegorocznego cyklu letnich wycieczek, które dzięki otrzymanej dotacji z budżetu miasta, zarząd Klubu „Doktorek” mógł przygotować dla mieszkańców Siedlec i okolic. Każda z wypraw została zaplanowana inaczej – trasy będą mieć różną długość, a odwiedzane miejsca i obiekty będą odmienne.

Te wycieczki są skierowane przede wszystkim dla takich osób, które właściwie nie jeżdżą na co dzień na rowerze, żeby je zachęcić i pokazać im, jak można fajnie spędzać czas w ten sposób. I to są krótkie dystanse, tak od ponad 30, do maksymalnie 50 km. Tempo dostosowujemy do wszystkich uczestników, tak, żeby każdy mógł w miarę komfortowo z nami tę wycieczkę przejechać, poznać najbliższą okolicę i zobaczyć, jak fajnie jest na rowerze! – mówi Radosław Wysocki, prezes Siedleckiego Klubu Turystyki Rowerowej „Doktorek”.

Podczas każdej z wypraw, w miejscach interesujących turystycznie organizowane są postoje, podczas których uczestnicy mogą poznać różnego rodzaju ciekawostki, dotyczące historii miasta, jego okolic oraz lokalnych zabytków. Jak podkreślają członkowie Klubu, ciekawych obiektów i miejsc w naszym regionie nie brakuje.

Mieszkamy w bardzo dogodnej lokalizacji. Naprawdę jest co zwiedzać w okolicy. Tu w każdą stronę, w którą się nie pojedzie, jest jakaś atrakcja turystyczna, zabytki, dużo obiektów sakralnych, nawet z XVII-XVIII wieku. Tak że jest co robić na tym rowerze – podkreśla Anna Toczyska, wiceprezes Klubu.

Uczestnicy wyprawy po Siedlcach i okolicach, którą Siedlecki Klub Turystyki Rowerowej Doktorek poprowadził 4 lipca

i

Autor: M.P. Uczestnicy wyprawy po Siedlcach i okolicach, którą Siedlecki Klub Turystyki Rowerowej "Doktorek" poprowadził 4 lipca

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, liczba osób dla każdej z wypraw została ograniczona do maksymalnie 30, nie licząc członków Klubu. Obowiązują zatem zapisy. Więcej o planowanych wycieczkach można przeczytać na stronie internetowej Klubu „Doktorek”, a także w wydarzeniach na jego stronie i grupie na Facebooku. Członkiem Klubu może zaś zostać każda osoba, która chce brać udział w różnych wyprawach „Doktorka”. Więcej na ten temat, a także kilka porad dla początkujących w dłuższych wycieczkach rowerzystów, można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o Siedleckim Klubie Turystyki Rowerowej Doktorek i jego działalności:
ZOBACZ FILM: "Motocykle i Siedlce" - pierwsza wystawa motoryzacyjna w mieście

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?
Źródło: Spędź wakacje na rowerze. Przewodnicy zapraszają na wyprawy po regionie [AUDIO]