Do parku miejskiego, w którym został pobity o. Maksymilian Adam Świerżewski, mieszkańcy Siedlec i okolic od kilku dni przynoszą kwiaty i znicze

i

Autor: Monika Półbratek Do parku miejskiego, w którym został pobity o. Maksymilian Adam Świerżewski, mieszkańcy Siedlec i okolic od kilku dni przynoszą kwiaty i znicze

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego

2021-11-18 10:52

Od dzisiaj (18 listopada) rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego. Przypomnę, że franciszkanin został tydzień temu (11 listopada) pobity ze skutkiem śmiertelnym podczas spaceru w siedleckim parku miejskim. Wydarzenia związane z pogrzebem będą się odbywać do soboty (20 listopada) włącznie.

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego rozpoczną się w czwartek, 18 listopada. Od godz. 18.30 w kaplicy parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach aż do godz. 22.00 będzie możliwość modlitwy przy trumnie z ciałem zmarłego. W piątek, 19 listopada, o godz. 19.00 w siedleckiej katedrze sprawowana będzie msza św. żałobna – informuje ks. Jacek Świątek, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Siedlcach.

śp. o. Maksymilian Adam Świerżewski

i

Autor: fot. parafia pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach śp. o. Maksymilian Adam Świerżewski

Nabożeństwo w intencji śp. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego będzie sprawował ordynariusz siedlecki bp Kazimierz Gurda. Swoją obecność zapowiedzieli także biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski oraz  o. Grzegorz Maria Bartosik – prowincjał Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Sam pogrzeb tragicznie zmarłego zakonnika odbędzie się już poza Siedlcami, w jego miejscowości rodzinnej.

Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w sobotę, 20 listopada, o godz. 11.00 w Szumowie, w diecezji łomżyńskiej. Przewodniczyć jej będzie biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Mamy nadzieję, że nasza modlitwa ukoi ból, da siłę do przebaczenia, ale nade wszystko pomoże zrozumieć, że nie przemoc, ale miłość stanowi podstawę życia społecznego – mówi ks. Jacek Świątek.

Ciało zakonnika zostanie złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu w Szumowie.

Sonda
Czy spacerując wieczorem po Siedlcach czujesz się bezpiecznie?
Źródło: Uroczystości pogrzebowe śp. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego