Szymon Marciniak – żona, ojciec, rodzina, zarobki. Kim prywatnie jest Polak, który sędziuje finał MŚ w piłce nożnej?

i

Autor: zrzut ekranu/Instagram.com/laczynaspilka Szymon Marciniak – żona, ojciec, rodzina, zarobki. Kim prywatnie jest Polak, który sędziuje finał MŚ w piłce nożnej?

Szymon Marciniak – żona, ojciec, rodzina, zarobki. Kim prywatnie jest Polak, który sędziuje finał MŚ w piłce nożnej?

2022-12-18 11:23

Wielu usłyszało o nim dopiero przy okazji MŚ 2022 i zaczęło zadawać pytanie: Kim jest Szymon Marciniak? Polski sędzia piłkarski, który już nieraz pracował przy wielkich imprezach jest ostatnio na ustach wszystkich. Kim prywatnie jest Szymon Marciniak? Ile ma lat? Czy Szymon Marciniak ma żonę i ile zarabia? Sprawdzamy!

Szymona Marciniak -  żona, wiek, rodzina, zarobki, ojciec i wiele więcej. Fani chcą wiedzieć, kim prywatnie jest Polak, który poprowadzi najważniejsze spotkanie tegorocznego mundialu. Szymon Marciniak został wytypowany do sędziowania najważniejszego meczu podczas mistrzostw świata w Katarze 2022. Polski arbiter automatycznie stał się najpopularniejszym sędzią w kraju. Na meczu będą towarzyszyć także polscy asystenci: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz i Tomasz Kwiatkowski

Szymon Marciniak. Kim jest prywatnie?

Szymon Marciniak rzadko udostępnia informacje ze swojego życia prywatnego. Wiadomo, że najpopularniejszy polski sędzia jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Ukończył studia pedagogiczne na Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi. Sport to jego konik. Jako dziecko trenował kolarstwo. W wieku 15 lat porzucił rower dla piłki nożnej. Był zawodnikiem uniwersalnym, występował zarówno jako obrońca jak i napastnik. Grał w młodzieżówce Wisły Płock, ale także w niemieckim, czwartoligowym VfB Annaberg-Buchholz. Na swoim koncie ma także występy w drużynach: Zdrój Ciechocinek i Kujawiak Włocławek. Jak podaje wikipedia - Po latach stwierdził, że na boisku był troublemakerem (w nomenklaturze sędziów – trudny zawodnik). To właśnie po słownej potyczce z Adamem Lyczmańskim, sędzią, który pokazał 21-letniemu Marciniakowi grającemu w Kujawiaku Włocławek czerwoną kartkę w meczu IV ligi polskiej, ten zdecydował się rozpocząć karierę sędziowską. Warto dodać, że Szymon Marciniak jest także fanem sportów walki m.in. muay thai.

Szymon Marciniak. Żona, dzieci, rodzina

Szymon Marciniak bardzo dba o prywatność swoją i rodziny. Ale niektóre fakty są znane. Jego żoną jest Magdalena Marciniak. Para ma dwoje dzieci: syna Bartosza (2003) i córkę Natalię (2012).  Najpopularniejszy polski arbiter jest bardzo zapracowany, dlatego rzadko bywa w domu ale w wywiadach podkreśla, że kiedy tylko wraca w rodzinne strony, to spędzają czas aktywnie – wycieczki, gra w siatkówkę. Szymon Marciniak stara się także aby jego rodzina towarzyszyła mu na zgrupowaniach.

Szymon Marciniak – wiek. Ile lat ma polski sędzia?

Wiek nie jest tu tajemnicą. Szymon Marciniak urodził się dokładnie 7 stycznia 1981 roku w Płocku. Jak łatwo można obliczyć w 2022 roku, sędziując finał MŚ w Katarze Szymon Marciniak ma 41 lat.

Szymon Marciniak – zarobki

Ile zarabia polski sędzia tej klasy? Zarobki Szymona Marciniaka nie są dokładnie znane. Jednak wiadomo, że sędzia meczowy na MŚ w Katarzee otrzymuje 3 tys. dol. (czyli ponad 13 tys. zł) za fazę grupową, a za play-offy lub finał jego wynagrodzenie wzrasta do 10 tys. dol. (ok. 44 tys. zł). Szymon Marciniak. Ogólnie wynagrodzenie Szymona Marciniaka wyniesie 93 tys. dolarów, czyli równowartość około 411 tys. złotych.

Szymon Marciniak – Instagram

Szymon Marciniak nie ma oficjalnego konta na Instagramie. W mediach społecznościowych znajdziemy konta, na których są jego zdjęcia, jednak nie wiadomo, czy są prowadzone prze sędziego.

ZOBACZ TEŻ: Wokalista disco polo do fanów: Mam nadzieje, że zrozumiecie podtekst. Jorrgus –„Nocy mi nie szkoda” już w sieci

Sonda
Cieszysz się, że Szymon Marciniak poprowadzi finał MŚ?
Zębów zazdrości mu nawet Ibisz! Krzysztof Rutkowski w VOX FM