roboty drogowe

i

Autor: Zdjęcie poglądowe - Pixabay.com

Początek wakacji to początek kolejnych utrudnień drogowych dla szczecińskich kierowców

2021-06-22 7:26

I ponownie nie mamy dobrych wieści dla szczecinian podróżujących między prawym a lewym brzegiem miasta. O planowanych remontach i utrudnieniach dla kierujących ze stolicy Pomorza Zachodniego więcej powiedział nam Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji.

Z ruchu wyłączona zostanie jezdnia na ul. Krygiera, znajdująca się na remontowanym wiadukcie kolejowym, biegnącym nad linią 428. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Kierowców bardzo przepraszamy za wszelkie utrudnienia, ale jednocześnie apelujemy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi w tym miejscu. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać na wspomnianym wiadukcie przez ok. 4 miesiące. 

Remont jest częścią większej inwestycji, która obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

Przypomnijmy, ze względu na dużą liczbę realizowanych obecnie inwestycji wprowadzenie ruchu wahadłowego na ul. Krygiera odłożono w czasie. Początkowo rozpoczęcie prac w tym miejscu Szczecina planowano na 21 czerwca

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Sonda
Czy po Szczecinie jeździ się bezpiecznie?
Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia
Źródło: Początek wakacji to początek kolejnych utrudnień drogowych dla szczecińskich kierowców