Bocian Drawsko

i

Autor: Marcin Łukasz

Urzędnicy sprawdzili stan bociana. Czeka na swój pierwszy lot

2021-08-10 13:13

Bocian z Drawska Pomorskiego jeszcze nie wystartował gniazda. Czeka na swój pierwszy lot. Stan sprawdzili urzędnicy

Bocian (prawie) gotowy do lotu

Mieszkańcy Drawska Pomorskiego mogą obserwować i jednoocznie trzymać kciuki za bociana, który jeszcze nie wystartował w swój pierwszy lot z gniazda.

O tym fakcie dziś w swoich mediach społecznościowych poinformował Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim. Do Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska drawskiego ratusza wpłynęło złożenie od zaniepokojonych mieszkańców, którzy od kilku dni obserwują bociana, który jest w gnieździe na kominie przy ul. Piłsudskiego.

Bocian wciąż w swoim gnieździe

Bocian nie rusza się ze swojego gniazda. Ten fakt zbudził zaniepokojenie. Na miejsce udali się urzędnicy, którzy przy wykorzystaniu drona sprawdzili czy bocian nie jest zaplątany w swoim gnieździe oraz czy reaguje na bodźce zewnętrzne. Po wnikliwej analizie i konsultacjach ze specjalistami ustalono, że bocian wciąż szykuje się do swojego pierwszego lotu. Jego stan jest dobry i rozkłada już swoje skrzydła delikatnie unosząc się nad gniazdem. Jeszcze wiele nauki przed nim. Urzędnicy z drawskiego ratusza zachęcają, aby kibicować temu szczególnemu mieszkańcowi.

Źródło: Urzędnicy sprawdzili stan bociana. Czeka na swój pierwszy lot