Wypadek w Kołbaskowie

i

Autor: Pixabay.com/Facebook.com

Zachodniopomorskie. Wypadek w Kołbaskowie. Pociąg zderzył się ciężarówką. Ranni!

2021-07-29 8:53

Osiem osób rannych, ewakuowani pasażerowie pociągu. To efekt wypadku, do którego doszło w czwartek, 29 lipca, na przejeździe kolejowym w Kołbaskowie (woj. zachodniopomorskie). Doszło tam do zderzenia ciężarówki z pociągiem relacji Szczecin - Berlin.

Do wypadku doszło w czwartek, około godz. 6.30. Kierowca ciężarówki wjechał na przejazd kolejowy, mimo palącego się czerwonego światła. Jak tłumaczył później policji, został oślepiony przez słońce, w wyniku czego nie widział sygnalizatora. W tym samym czasie, przez przejazd jechał niemiecki pociąg relacji Szczecin - Berlin. Doszło do zderzenia.

W efekcie, konieczna była ewakuacja 38 pasażerów pociągu. Jak informują służby, osiem osób zostało lekko rannych. Na szczęście w żadnym przypadku, nie było konieczności przewiezienia do szpitala. Wszyscy poszkodowani to Polacy.

Jak informuje PKP PLK, sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo. Obecnie ruch pociągów na tej linii jest wstrzymany. Między Szczecinem Głównym a Tratnow, działa komunikacja zastępcza. Utrudnienia mogą potrwać nawet do wieczora.

Samochód stoczył się i zmiażdżył piękną druhnę OSP o koło traktora.
Źródło: Zachodniopomorskie. Koszmarny wypadek w Kołbaskowie! Pociąg zderzył się ciężarówką. Ranni!