7 tras po dzikiach lasach gminy Sierakowice - w ten weekend XXII Rajd z Kompasem

2022-09-23 8:00 Paweł Lemke
Rajd z Kompasem
Autor: Paweł Lemke

Rywalizacja, wypoczynek w lesie i aż 7 tras do wyboru. Tak zapowiada się 22. edycja kaszubskiego rajdu na orientację "Z Kompasem", która już w ten weekend odbędzie się w gminie Sierakowice. - Trasy są zróżnicowane i każdy znajdzie coś dla siebie - zapewniają organizatorzy.

- Mamy trasy rodzinne, jest to trasa smerfowa oraz różowa o długości 10 oraz 12,5 km. Mamy trasy nocne, jak chociażby zielona 15 km i czarna 21 km, czyli pół maratonu. Mamy też trasy rowerowe, 40 km trasa żółta oraz fioletowa 100 km, która uczestniczy w Pucharze Polski - podkreśla Marcin Jank, kierownik Rajdów z Kompasem.

Dla długodystansowców organizatorzy przygotowali też trasę czerwoną, czyli 30 km pieszo. Wybierając się na rajd warto zadbać o kompas, ubiór "na cebulkę" oraz dobre obuwie. Zwłaszcza, że w tej edycji trasy będą wyjątkowo wymagające.

- Teren wokół Sierakowic to malownicze, bardzo gęste lasy z wieloma jarami, rozpadlinami, także trudny teren, nawet na trasach rodzinnych. No ale myślę, że to jest swego rodzaju atrakcją, by wejść w taki trudniejszy teren i przeżyć prawdziwie dziką przygodę - mówi Marcin Jank.

Zapisy na rajd poprzez stronę zkompasem.pl oraz w bazie rajdu, która w sobotę będzie działać od rana w szkole podstawowej nr 2 w Sierakowicach.