"Amerykański żołnierz" oczarował mieszkankę Sopotu w internecie: Została sama i z długami

2021-08-05 14:55 Róża Perszon
Policja
Autor: Justyna Świderska Policjanci grupy SPEED zatrzymali kolejnego pirata na motocyklu

Mieszkanka Sopotu uwierzyła mężczyźnie poznanym przez internet. Kilkukrotnie przelała mu pieniądze, a o oszustwie zorientowała się po 8 miesiącach znajomości. Policja zajmuje się sprawą. Ile straciła zakochana 72-latka?

To miała być miłość jak z filmu. Amerykański żołnierz na emeryturze, szczęśliwe życie w Polsce – prawda okazała się być inna, o czym w brutalny sposób przekonała się mieszkanka Sopotu.

Kobieta poznała „miłość” w internecie, na portalu randkowym. Nowo poznany mężczyzna podawał się za 60-letniego amerykańskiego z polskimi korzeniami, który walczył w Sudanie.

"Kobita w grudniu poznała mężczyznę. Twierdził że ma polskie korzenie i chce wrócić do kraju. Pisali ze sobą 8 miesięcy. Mężczyzna wysyłał kobiecie zdjęcia i dokumenty potwierdzające tożsamość."

- komentują policjanci.

Pokusa była zbyt silna. Kiedy 60-latek napisał, że ma możliwość przejść szybciej na emeryturę, a jedyne czego potrzebuje to deklaracja pomocy przy zamieszkaniu w Polsce, mieszkanka Sopotu zgodziła się.

Sprawa zaczęła się komplikować. Jak można się domyślać dokument utknął w drodze i trzeba było dopłacić, żeby paczka bezpiecznie dotarła. Kobieta przesłała wtedy pierwsze 6 tysięcy euro. Na tym się jednak nie skończyło.

Kolejna wiadomość paczka była bez certyfikatu. 72-latka po raz kolejny przelała 7 tysięcy euro. Kolejne 20 tys. za opłatę celną. Dopiero w lipcu tego roku zorientowała się, że padła ofiara oszustwa. Było już za późno.

"Nie dajmy się oszukać. W kontaktach z osobami poznanymi w sieci zachowujmy szczególna ostrożność zwłaszcza wtedy gdy proszą o pieniądze"

Policja teraz ustala szczegóły sprawy i szuka sprawcy. 

Dwukrotnie przejechał przed policjantami na czerwonym świetle
Źródło: "Amerykański żołnierz" oczarował mieszkankę Sopotu w internecie: Została sama i z długami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany